Sind wir bald zu viele?

Německo, 2012, 52 min

Za posledných 50 rokov sa celosvetová populácia viac než zdvojnásobila. Takmer 50 % svetovej populácie má menej ako 25 rokov a odborníci očakávajú nový baby boom. Dnes sú telá žien vojnovou zónou rôznych a veľmi sporných názorov na rodinu, zmietajú sa medzi kultúrami a tradíciami, pokrokom a modernosťou. Americká nezisková organizácia Pathfinder International pôsobí už mnoho rokov v oblasti plánovania rodiny v Indii. Organizácia sa snaží pomôcť ľuďom pri rozhodovaní o ich telách a plánovaní rodiny organizovaním seminárov o sexuálnej výchove a zdraví, ako aj prostredníctvom ďalších projektov. (Ekotopfilm)

whack

Politický dokument "Bude nás priveľa: Plánovanie rodiny a populačná explózia ľudstva" ukazuje históriu plánovania rodiny od 50. rokov 20. storočia a ponúka pohľad na aktuálny projekt plánovania rodiny v Indii s dôrazom na definovanie, vznik a nárast úlohy žien. Dokument pritom ponúka nástojčivé obrazy reality mladých žien v indickom štáte Bihár a osvetľuje šance na úspech moderných projektov plánovania rodiny. ()