Latzoud pilim

• USA Hunting Elephants

Mladý Nick (Moni Moshonov) žije v Jeruzalémě, ve škole vyniká, je však terčem nevybíravých útoků ze strany svých větších, ale o to hloupějších spolužáků. Jeho otec pracuje v bance jako šéf ostrahy a když jednou v noci v práci zemře na selhání srdce, rodina se dostane do finančních problémů. Zoufalá matka se snaží sehnat peníze a na scénu přicházejí zapomenutí příbuzní, černé ovce rodiny. Dědeček Eliyahu (Sasson Gabai), bývalý izraelský terorista, toho času klient domova pro seniory, nejde pro výstřel a vyhrožování zabitím daleko. Když je navíc z Anglie povolán prastrýček Michael (Patrick Stewart), zkrachovalý lord a herec, dojdou spolu brzy k závěru, že nejlepším řešením jejich finančních problémů je vykrást banku. (PhillM.)

xzajox

Film som chcel vidiet hlavne vdaka Stewartovi, a myslim ze bez neho by tam ani nebolo na co pozerat. Svoju rolu zahral skvele. Inak taky obycajny pribeh chlapca a troch divnych starych chlapov. Fajn bolo este vidiet prostredie izraelskeho mesta. Mierny podpriemer. 46% - 2* ()

PhillM.

Tak do tohoto jsem šel kvůli Stewartovi, úplně naslepo, podle názvu jsem tipoval drama... a ejhle! Vyklubala se z toho nejlepší komedie desetiletí, vlastně od Hangover I. jsem se tak nezasmál! Napěchované hláškami, drsně chytrý (nebo chytře drsný) humor, heist prvek pro mě byl milým překvapením - navíc funguje a je částečně originální. Patrick Stewart zcela vládne, jeho kreace a hlášky, kdy částečně paroduje své celoživotní dílo shakespearovského herce - prostě dokonalá lahoda. --- „Look, I know this is an ordinary day for you Israelis, but for me personally, I think we should run.“ --- Vy ale neutíkejte a pusťte si tenhle hanebně opomenutý film! P.S. Představení Hamlet, Revenge of the Sith. prostě musím vidět! :-D ()

chamonix

Neznám jméno Stewart (ani onoho herce podle obličeje), takže film jsem si na rozdíl od ostatních recenzentů pustil jen proto, že jsem se chtěl podívat na izraelskou komedii. A taková ta celková nálada plus pár židovských, či spíše izraelských vtípků s dědečkem teroristou a jeho spolubojovníkem více méně splnily, co jsem od toho očekával. Musím ovšem zmínit, že prostředek se celkem táhl (to bude asi ta přidaná "hodnota" koprodukce s USA), dalo by se to stáhnout na přijatelnější hodinu a půl. ()