Epizody(12)

Starletka

Původní komentář z 13.3.2015: Nápad je možná zajímavý, ale nudila jsem se. A to tak, že dost. Příběh nijaký i všechny hlavní postavy mi byly nesympatické (hlavně to děcko). Animace je docela pěkná, soundtrack taky, stejně tak opening. Celkově mi to prostě nesedlo a přišlo mi to jako taková nudná, natahovaná slátanina. Své fanoušky si to jistě najde, ale já mezi nimi bohužel nebudu. 5/10 ()

Melios

Od Noragami som absolútne nič nečakal. Samotný nápad znie zaujímavo, no v podstate som v tom videl len "ten" typický šounen. Tak trochu mi, ale nedocvaklo, že nič nie je také čierno-biele ako sa mi vždy zdá. Yatov absurdne vážny príbeh ma naozaj chytil za srdce, a i keď som sa z neho neposadil na stoličku, ukázal mi kúzlo v nápadoch, ktoré seriály ako Naruto a Bleach ťažili dlhé roky až sa z toho stala podpriemerná záležitosť. Lenže Noragami aj v tejto fádnosti dokázalo nájsť skvelý kompromis medzi nevýdaným, smutným, zábavným, strašidelným a vážnym zároveň. Ak by som ako mladší vedel, že niečo takéto existuje tak sa hneď vzdám Bleachu a presedlám na toto svižnejšie anime. Je vôbec potreba tu o tom ešte dlhšie kecať? Skrátka je to skvelý matroš, ktorý moje potreby naplno uspokojil. Kto by keby povedal, že vám na natočenie dobrého seriálu stačí super soundtrack, geniálny opening, tri hlavné postavy a príbeh, v ktorom sa teoreticky ani nič nestane :) Známka: A+ ()