UFC Fight Night: Bisping vs. Le

Čína, 2014

Účinkují:

Michael Bisping

ConanVJ

Guangyou vs. Jianping 3* Svižnej zápas, ale chtělo to víc tvrdých úderů a pořádný zakončení. .......... Lipeng vs. O'reilly 4* Povedenej a díky poslednímu koluzápasu,dosti krvavej fight. ............ (4) Woodley vs. (10) Hyun Kim 4,5* Hodně rychlej zápas ukončenej TKO. ........... (8) Bisping vs. Cung Le 5* Parádní, tvrdej, krvavej, strikovej fight, kterej je kolo od kola jednoznačnější a končí TKO po skvělé kombinaci. ............ Celkově opět povedenej event, kterej je zápas od zápasu lepší. 82% :) ()

AlistairMir

Máme za sebou další UFC turnaj tentokrát z Číny a že se bylo na co dívat !! Rozeberu tu pár zápasů budou zde spoilery komu to nevadí ať čte dále : Tentokráte jsem si vybral zápasy dva a jako první vyžvaním jak dopadl zápas ve kterém se utkal Tyron Woodley a Dong Hyun Kim. Moc rád bych o tom zápase psal dlouze a poutavě, ale to bych musel asi popsat jakej měli borci nástup a detailně rozepsat barvy trenek protože ať se snažím jak se snažím, tak nemohu napsat nic jiného než DEMOLICE. Tyron prostě na chudáka Kima vlítnul jako tasmánskej čert a za jednu minutu a jednu vteřinu prvního kola byl konec. Tyron má holt v rukou granáty a Kim byl při vší úctě k němu bez šance leda, že by si na Tyrona vzal kamarády. Jednostranný zápas a Tyron si po prohře s MacDonaldem zase spravil chuť. Druhý zápas který rozhodně stojí za zmínění byl hlavní zápas večera ve kterém se utkali drsný angličan s prořízlou pusou Michael Bisping a vietnamská šrotovací mašina Cung Le, který je čím dál tím více vidět i na filmovém plátně. Oba dva borci se sebou vycházejí přátelsky takže tentokrát se nějaké předzápasové strkanice nebo silná slova ze strany Michaela nekonala a borci si to s přátelským ťuknutím rukavic vyřídili prostě jen v kleci. Oba dva jsou hlavně postojaři kdy Michael používá hlavně špičkové karate a Cung je bývalý šampion v čínském boxu kde nebyl nikdy poražen, takže postoj má opravdu dobrý. Hmmm karatista a čínský boxer proti sobě nepřipomíná Vám to lehce jeden známej film kde hráli pánové Norris a Lee? :-) Inu zápas začal a hned první kolo dávalo jasně najevo, že kluci mají formu. Kombinace a opravdu brutální komba létaly z obou stran. Šlo se do druhého kola a tam přišla rána, která dá se říci rozhodla a nebo velmi značně ovlivnila další průběh zápasu. Michael trefil Cunga na oko a to opravdovou bombou a naprosto ukázkově, že Cung na oko během chvilky neviděl a začal nakupovat více a více úderů a jeho obličej a tělo bylo za chvilku zbrocené krví. I tak stále dokázal Michaela ohrožovat nebezpečnýma kombama kde to KO hrozilo kdyby se trefil. Michael na druhou stranu se slepě nehnal za ukončením a ukázkovýma kombinacema Cunga dále zasahoval a doslova ho koupal v jeho vlastní krvi až musel rozhodčí zápas přerušit a na Cunga se mrkl doktor jestli vůbec může a chce pokračovat. A Cung je bojovník, válečník v pravém slova smyslu a tak bez rozmýšlení přikývl a jelo se dál. Skončilo druhé kolo a šlo se do třetího. Cung vypadal opravdu zle , ale dále hrozil a hlavně bolestivě zasahoval kopy do Michaelova těla a bylo vidět, že Michael ty kopy cítí a zle se mu začíná dýchat. Ono když schytáte takové kopy tak vám berou strašlivé porce kyslíku a máte toho opravdu dost nemluvě o tom, že s naraženýma nebo zlámanýma žebrama se dýchá a hejbe fakt blbě. Takže Michael měl rozkopané tělo a Cung byl rozkopanej celej a dál silně krvácel a dostával stále více ran až jsem si říkal, že to už není možné, že ještě stojí a zároveň jsem nechápal kde bere i Michael takovou energii na kombinace jelikož ho muselo bolet každé nadechnutí. Že se nepletu se ukázalo, když skončilo třetí kolo a Michael se předklonil, ruce na kolenou, a snažil se popadnout dech. Bylo vidět, že má dost a stejně tak domlácenej Cung. Jenže oba dva jsou to válečníci tvrdí jako žula a tak se vrhli do čtvrtého kola. Cung první půl minutu hrozil a snažil se Michaela dounavit, jenže Michael sáhl do záložného zdroje energie a Cunga neuvěřitelně zasypal údery. Ruce, nohy, klinč a koleno do obličeje a Cung ztratil rovnováhu a otřesen šel k zemi, kde se sice hned zabalil do krytu, ale Michael ho dále zasypával a rozhodčí udělal dobře a zápas ukončil. Michael tak zvítězil TKO ve čtvrtém kole obrovské bitvy, kdy si oba dva sáhli až na dno. Na Michaelovi to možná na pohled nebylo vidět, ale byl zraněný a to hodně a sám po zápase řekl, že Cung je tvrdý chlap a jeho kopy ho opravdu velmi bolely a stěží dýchal. Cung na druhou stranu se omluvil publiku, že nevyhrál a že to koleno neustál a jedním dechem dodal, že Michael je pravý bojovník a byl bez debat dnes večer tím lepším mužem v kleci. Respekt tedy z obou stran a borci se objali a uznale poplácali toho druhého po rameni. A tak to má vypadat. Úcta se mi u bojových sportů vždy líbila. Michael ještě po zápase řekl, že by rád co nejdříve bojoval o titul a já osobně mu to moc přeju protože po všech těch letech a výhrách v UFC si to opravdu už zaslouží. Tím skončil parádní turnaj který těžil hlavně z tohoto posledního souboje a já se s Váma zase loučím a na dalším UFC na viděnou :-) () (méně) (více)