Reklama

Reklama

Svéráz národního rybolovu

  • Česko Svérázný rybolov (více)

Obsahy(1)

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.  Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (210)

Everyone 

všechny recenze uživatele

Když srovnám historky, čeho všeho byli Rusové schopni a k čemu všemu se zneužívaly prostředky armády, s některými scénami, tak mi to tak ani absurdní nepřišlo.____Neotřelá komedie z ruského přímořského prostředí v podání svérázných bohatýrů a geniálních hlášek.___"Kuzmiči, nemáš tady rusalky nebo najády?"___"Vzpomínám na Nudle."____"Moje stará šla do divadla...z Káthmándú poslala pohled...ať ji prý nehledám."____ "Zajda odjela na Kypr beze mě." "Kypr není Kolyma, nedělej si starosti, vrátí se." ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Rozjímání party Rusáků o všem možném (o životě, o vodce, o vodce, o vo...) mě teda vůbec nechytlo. Ruský humor? Je suchý? Ten mají Angláni. A ten beru. Je absurdní? V tom případě nemám rád absurdní humor! Nevím čemu se mám smát, co je zde vtipný. Pravda, občas malý úsměv. Ale opravdu jen občas. Možná to chce jen najít správnou cestu. Za pomocí vodky. Ale když já mám doma jen slivovici.... . ()

Reklama

wipeout 

všechny recenze uživatele

Druhý diel sa vydaril omnoho viac ako jednotka no niekedy mi pripadal oproti jednotke už menej originálny námet, kedže sa zase všetko točilo okolo okolo ruského národného nápoja. Niektoré zo scén stáli naozaj zato no film ako celok nezabavil až do takej mieri aby som bol ochotný uvažovať nad 4*. Rogozhgin tu načrtáva aj základný pilier na, ktorom je posatvený jeho nasledujúci vinikajúci snímok Kukuska, ktorá je minimálne o jednu triedu kvalitnejšia. Vo všeobecnosti si ale viem predstaviť, že na nejakej akcii kde sa budú prítomný oddávať podobným hobby ako hlavný hrdinovia bude pozeranie tochto snímku vrcholom večera.:) ()

Jaromír 

všechny recenze uživatele

Svéráz národního lovu je lepší, ale stejně se člověk královsky pobaví nad tímhle popisem "cizí kultůry". Jo Rusko :). Excelentní kousek. Nejvíc se mi líbí, jak jim o nic nejde, a přesto vždy dosáhnou cíle :). Tady slova nestačí, film je nutné vidět :). "Inteligentní bytosti do transformátorové budky, s nápisem, nevstupují :D!". ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Zase příjemně a vtipně zábavný film, kde parta kamarádů, ve složení generál Michalovyč (Alexej Buldakov), přírodní mystik Kuzmič (Viktor Byčkov), kriminalista Ljova Solovejčik (Semjon Strugačjov), smolař Serjoža Olegič (Sergej Russkin), policista Semjonov (Sergej Gusinskij) a host prokurátor (Vasilij Domračjov), se schází na známých místech proto, aby lovili rybky. Ale rybolov se zvrhává v pití, marné pokusy o lov, které často vedlo k ohrožení jejich vlastních životů a získání ztraceného a drahoceného nákladu vodky a finskou mezihrou. Zase je zneužívána armáda k soukromým účelům a pro litry vodky. Kráva překonává rychlostní rekord, jedinou rybu chytí rybář nováček, pan prokurátor, útěk z Finska, vrácení a opětovný útěk, uspávání generála a náhodné potopení lodě. Vtipné, zábavné, s krásným nadhledem a národní sebeironií. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Miniaturní ponorka byla skutečným plavidlem sovětského, později ruského námořnictva. Šlo o plavidlo typového projektu 865 (kód „Piraňa“), které bylo v leningradských loděnicích vyrobeno v pouhých dvou kusech, první spuštěna na vodu v r. 1986. Technické údaje: délka 28,2 m, šířka 4,7 m, max. rychlost pod hladinou 7 uzlů, mohly se potápět do hloubky 200 m. A i když posádku standardně tvoří 3 muži, ponorka je plně ovladatelná i jediným (velitelem), takže rovněž v tom film odpovídá skutečnosti. V r. 1999 byly vyřazeny oba stroje ze služby. (chamonix)

Reklama

Reklama