Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky, do rodinného „oblíbeného zábavního parku" Walley World. (Freeman Ent.)

peiton

Griswoldovci??To BOLA docela fajn rodinka,lenže to by nesmelo prísť toto pokračovanie na ktoré si zajtra z najväčšou pravdepodobnosťou ani len nevspomeniem.Nedá mi neporovnávať túto nevydarenú kopiu zo skvelou zábavou z 80-tych rokov.Novodobí Griswoldovci nám ukázali,aký plytký humor a zábava ovláda modernú Ameriku.Sorry,ale eventuálne komické scénky mi vylúdili len otrávený výraz na tváry.Modré vybuchujúce čudo na štyroch kolesách na diaľkové ovládanie??!Asi je so mnou niečo špatne,ale neverím,že toto sa mi má páčiť nieto ešte baviť.Neviem prečo vzniklo toto nepriame pokračovanie,asi to ani nebudem chcieť vedieť. ()

misterz

Vždy som letel na takýto strelený druh humoru. Ed Helms má síce od zlatého komediálneho veku Chevy Chaseho ďaleko, ale dokázal minimálne dôstojne v tejto skúške obstáť. Vo filme je pomerne veľa gagov podobných s tými s Prázdninami v Amerike, len v tomto prípade im autori dodali akúsi masku absurdnosti, často až šokantnosti. Niekedy to vyšlo, niekedy nie (ako napr. s tou blondínou na diaľnici), ale celkový dojem je pozitívny. Zároveň sa filmom tiahne akási smutná melanchólia a nostalgia za časmi dávno minulými, ktoré naberú na intenzite keď sa na scéne objaví vypapkaný a staručký Chevy Chase. Spokojnosť. 70/100 ()

Fiftis

Tí z nás, ktorí poznajú predchádzajúce filmy z dovolenkovej série, asi už vedia, čo čakať. Tí neznalí môžu byť trochu nervózni, či to bude výlet na roztrhanie, alebo rodinná cesta do vyhláseného Walley Worldu vylúdi v tvárach divákov len trápny úškrn. Aj keď sa nám Rusty zdá trápny, neschopný a trochu úbohý ako hlava rodiny, snahu mu uprieť nemôžeme. Požičia si úplne špeciálne vozidlo albánskej výroby a vyráža so svojimi blízkymi za jasným cieľom: stmeliť rodinu a prejsť sa na najväčšej horskej dráhe všetkých čias. A teraz to naozaj začína. Nemá cenu popisovať všetky podivnosti, ktoré nám režisér John Francis Daley servíruje jednu za druhou v rýchlom tempe. Znelo by to tak neuveriteľne a absurdne - presne ako Bláznivá dovolenka je. Sledujeme neľahký boj dospelých za udržanie manželstva a obnovenie šťastie i rodinnej pohody a to dodáva Bláznivej dovolenke hlbší rozmer. ()

Filmmaniak odpad!

Agresivně nepříjemný film s nenápaditým a odbytým dějem, nepodařenými a veskrze trapnými vtipy, špatně vedenými a mizerně hrajícími herci a se spoustou samoúčelných a zbytečně přehnaných vulgarit a nechutností. Příběh je totálně nesmyslný a nesoudržný a rozpadá se do změti nesouvisejících scének, v nichž se zoufale nesympatičtí hrdinové chovají jako nesvéprávní magoři, aby nakonec mohli skončit zapatlaní od výkalů, zvratků či kravích vnitřností. Ekvivalent komediálního pekla. Delší recenze ZDE. ()

Hunt

30%, to, že každá scénka a fór byly předvídatelné bych zase jako velkou tragedii nebral, ale bylo dost smutné pokoukání, působilo to nuceně a ke smíchu to mělo hodně daleko - škoda, v každém případě, natočit dobrou komedii je náročné a chce to nejen vtipný scénář, ale i herecky a režijně zvládnuté vypointování. No jo, snad někdy příště ()

• Jako Walley World posloužil filmařům zábavní park Six Flags Over Georgia v Atlantě. (jenik71)
  • Kamionista (Norman Reedus) prenasleduje Griswoldovcov na ťahači Kenworth W-900. (Laslo)
  • Chevy Chase (Clark Griswold) je jediným hercem, který hrál ve všech dílech celé série. (jenik71)

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (více)