tomik99

"Když už nevíte co, nacpěte tam cestování v čase". Naštěstí tahle dějová linka u Discovery funguje a vlastně tahle epizoda patří k jedněm z nejlepších dílů za posledních pár let. Není to nic převratného, ale sedíte u obrazovky a konečně se po delší době bavíte. Jen je škoda, že jsme se nedočkali nějakého většího camea. ()

PeteBuck

Prekvapivo celkom dobrá epizódka. Síce tam bolo také množstvo odborných výrazov a teoretizovania, až strach, ale celkom to šlapalo. Ale máme tu opäť cestovanie v čase, je zaujímavé, ako sa s tým dá vystavať more zaujímavých vecí a k tomu dáte dvoch týpkov, ktorým to spolu nefunguje (kapitán a prvý dôstojník), švacneme ich do nejakého konfliktu, aby boli na seba závislí a naučili sa spolu fungovať, stará a obohratá šablóna. Zábavné je aj to, ako dvojka parchantov, ktorí sa nezastavia pred ničím, dokážu nejakým časochrobákom držať v šachu celú flotilu. Trochu to z nich robí bandu blbov, ktorým sa dostane na kobylku kde kto. Ale to už sme videli aj pri TNG, keď Ferengovia obsadili Enterprise. Sympatické bolo aj to, že more hovadín, ktoré som videl v mnohých iných epizódach, boli tu posadené na minimum, aj keď toho sa nezbavia nikdy. Vážne si budete vylievať city v dobe, keď je každá sekunda drahá a závisí na nej všetko? Tiež mi je smiešne, ako Michael peskuje o dve dekády staršieho dôstojníka, sype múdra a No. 1 stojí ako solný stĺp a sotva niečo povie. Klasika. ()