Ivan Carevič a kouzelná princezna

• Francie Ivan Tsarévitch et la Princesse Changeante (více)

Každou noc se v malém opuštěném a divotvorném divadle potkávají tři přátelé – dívka, chlapec a starý technik. Spolu vymýšlejí, sepisují informace, kreslí, oblékají se do kostýmů a stávají se hrdiny nového příběhu. Jejich fantazie jede na plné obrátky a vzájemným předháněním dávají život princeznám i dobrodruhům ze samotných hlubin země či Dálného východu. Patří k nim „Vládkyně příšer", „Čarodějův učeň", „Lodní poslíček a kočka" nebo „Ivan Carevič a měnící se princezna". (Zlín Film Festival)

ostravak30

Zvláštní styl vyprávění i animace, kdy postavy i prostředí okolo je celé černé a barvy nastiňují různé druhy prostředí. Jednotlivé příběhy jsou vlastně moudré. V jednom se vypráví o tom, jak se postavit strachu a že každé zlo je v našich očích zprvu veliké, dokud ho sami nezmenšíme svou odvahou. Druhý zase poukazuje na to, že ne každý, kdo nám nabízí, že nás bude vést je přítel. Třetí příběh je o tom, jak někdy pomoci utlačovanému nás může v budoucnosti posunout dopředu nebo se vyplatit. Poslední pohádka se vypráví téměř v každé zemi s jinými atributy. My ji známe třeba jako slepici, která běhá od jednoho ke druhému jen aby nakonec donesla vodu kohoutovi, který se dusí. ()

Časové pásmo bylo změněno