The Yesterday Machine

všechny plakáty

Mladý muž Howie Ellison (Jay Ramsey) opravuje auto a na hudbu z rádia před ním cvičí jeho přítelkyně Margie De Mar (Linda Jenkins), mažoretka s batonem. Oprava se nedaří a jdou hledat pomoc, protože se stmívá. Přelezou plot z označením: „Pozor! Nevstupovat!“ a po chvíli narazí u ohně na dva vojáky z doby civilní války. Dají se na útěk, Howie je postřelen, ale dostane se k autu a kolemjedoucí auto ho vezme do nemocnice. Margie zmizí. Novinář Jim Crandell (James Britton) píše reportáž o postřelení a dozví se ke svému překvapení, že mladík byl zasažen ručně litou kulí, jaké se používaly před staletími. Policista Fred Partane (Tim Holt) najde v klubu Margiinu sestru Sandy (Ann Pellegrino), ale ta nic neví.
Partane si vzpomene na podivnou zkušenost z konce druhé světové války, když bojoval v Evropě a našli zbytky zařízení, které mohlo být strojem času a které vytvořil fyzik Ernst Von Hauser, který zmizel. Sandy a Jim, se znovu vrátí na místo a projdou časovou bariérou do roku 1789, kde je ukryta Von Hauserova (Jack Herman) laboratoř. Tento nacista má plán, jak dostat Adolfa Hitlera do dnešních USA a ovládnout svět. Oba jsou zajati a Sandy je umístěna v cele s Margie. S pomocí Didiyamy (Olga Powell), služky, kterou si Von Hauser přivezl z Egypta doby faraonů, se dívky osvobodí. Podaří se jim spojit se s Jimem a policisty, kteří je hledají? Nebo je nacisté pošlou do budoucnosti, aby se jich zbavili, zahladili stopy a mohli pokračovat ve svých plánech? (Peabody)