Žlutý pes - Sametová

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Česko, 1994, 4:30 min

MM_Ramone

Pieseň "Sametová" je v poradí druhá skladba z tretieho štúdiového albumu českej hudobnej skupiny Žlutý pes. Vyšiel v roku 1994 pod značkou vydavateľstva Bonton Music. Album nesie názov "Yellow Dog". Song "Sametová" sa stal najznámejším a najpopulárnejším hitom tejto pražskej boogie rockovej formácie. Bol ku nej natočený aj rádoby satirický retro klip, ktorý na mňa nazapôsobil ani za mak. Je to tak! Nebudem to tu predsa vychvaľovať len preto, že väčšina užívateľov, ktorí to ohodnotili, je z toho nadšená. Ja nie! Ono vlastne všeobecne celá tvorba tejto bandy prestarnutých, umastených, zhulených ožranov sa mi zdá nudná. No a navyše ten sebestredný havloidný hippiesák Hejma mi bol vždy nadmieru protivný. Napriek tomu všetkému im za tento ich výtvor dve sametové hviezdičky dám. ** ()

Big Bear

Vizuál dnes už lehce retro (byť ty devadesátko jsou z toho prima cítit), ale co se týče textu - jednoduše geniální! Tady Hejma zaskóroval! * * * * * ()

corpsy

Videoklip dáva zabrať. Hlavne skoršie narodeným. A je už na každom, či si bude spomínať na to všetko v dobrom, či zlom. ()