Taylor Swift - Look What You Made Me Do

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2017, 4:15 min

Marze

Napadlo mě píseň podprůměrná, ale videoklip nadprůměrný, ale něco podobného tu už někdo napsal. ()

Lyli

Taylorka. Moje oblíbená blondýna, a tenhle klip se jí povedl. Je to přesně ten trhák, co popová diva potřebuje, než vydá novou desku. Koho by to štvalo? Tak to přece je, a ona to zvládá skvěle. Image naštvané holky je fajn, i když realita bude někde jinde. ()

corpsy

Úvod bravúrny, zvyšok preplácané pózerstvo s nejakou myšlienkou ( v dnešnej dobe pokrytecky predhadzujúcu publiku ). Ale formálne újde. ()

• Když Taylor Swift v klipu se svými parťačkami přepadá trezor společnosti nazvané „Stream Co.“, odkazuje tím na její spory se streamovacími společnostmi. V minulosti kvůli legálním sporům například neposkytovala svou hudbu aplikacím jako je Spotify či Tidal. (hansel97)
  • Na začátku videoklipu zpívá Taylor Swift: „I don't like your little games, don't like your tilted stage...“ V češtině tedy: „Nemám rád tvé malé hry, tvé nakloněné pódium...“ Následně zatáhne za jeden z náhrobků a všechny nakloněné hroby se srovnají. Jedná se o odkaz na Kanyeho Westa, s nímž vedla spor ohledně videoklipu a písně Famous (2016). Kanye totiž při své tour „Saint Pablo“ opravdu používal nakloněné pódium zavěšené ve vzduchu nad fanoušky. K tomuto sporu následně odkazuje i část videoklipu, kdy Taylor říká do telefonu: „I'm sorry, the old Taylor can't come to the phone right now. Why? Oh 'cause she's dead!“ Tedy česky: „Omlouvám se, ale stará Taylor teď nemůže mluvit. Proč? Protože je mrtvá!“ Taylor tímto poukazuje na telefonát, který s Kanye měla ohledně jejího začlenění do textu a videoklipu Famous, které následně popřela. Byla ovšem odhalena jako lhářka, jelikož si Kanyeho manželka Kim Kardashian West telefonát nahrála. (hansel97)
  • Část textu „You asked me for a place to sleep, locked me out and threw a feast...“, česky: „Požádala jsi mne o místo k přespání, zamkla mě venku a uspořádala hostinu...,“ odkazuje opět na Katy Perry a její videoklip k písni Bon Appétit (2017), ve kterém touto hostinou je doslova zpěvaččino tělo. (hansel97)