Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ony

Zase trochu jiný Allen, moralizující skoro jako v pohádce. Možná jsem se nezasmála tolik jako u jiných jeho filmů, ale strašně se mi líbilo jak se strefuje do těch snobů a rádoby intelektuálů. Vystihla bych tento snímek snad nejlépe slovem "úderný". Skvělý scénář, inteligentní humor, výborná hudba - no, zkrátka nestárnoucí Woody . . . ()

Jara.Cimrman.jr

"Všichni jsme chytří, ale On nosí brýle." Vykrádání bank se mi vždy jevilo, jako solidní způsob obživy a proto mi bylo potěšením mrknout se na snímek, ve kterém se plánování ujal génius s vězeňskou přezdívkou Mozek. Co na tom, že tato přezdívka je výplodem sarkasmu bývalých spoluvězňů a IQ zbytku týmu je těžko měřitelné i velmi citlivými přístroji. Přiznávám, že jsem se bavil při důlních technikách spolku zabržděných loupežníků, při jejich neplánovaném zbohatnutí poctivou prací i snaze zbohatlíků zapadnout mezi movité snoby. Sice jsem na konci bystře zaznamenal jistou ztrátu tempa, ale má touha po dobré náladě byla spolehlivě uspokojena. ()

Willy Kufalt

Uznávám, že dialogy jsou dobře napsané, působily na mě povětšinou civilně a nenuceně. Horší však je, že na mě převažně vůbec nepůsobily vtipně. Což je u komedii založené z velké části na konverzačním humoru asi špatně, pobavilo mě více méně jen několik drobných situací u velké loupeže (tedy spíše prokopování zdí) nebo malé krádeže (u trezoru). Zpětně musím ocenit, že příběh o překvapivém zbohatnutí manželů jinou cestou, než jak to plánovaly, se vyvíjel rovněž překvapivým směrem, zcela proti očekáváním. Horší však je, že mi byl povětšinou ukradený a skloubení loupežní komedie a jakési intelektuální konverzačky ze života snobů mi vůbec nesedlo. Popravdě i herci mi připadali nezáživní a celkově mě tento film ničím výrazněji neoslovil. S Woodym Allenem jsem se na stejnou vlnu opět nedokázal naladit. [40%] ()

becki_tu

Je vidět, že tak trochu oldschoolový typ zábavy a humoru Woodyho Allena i v dnešní době stále velmi dobře funguje. A to ať už jde o klasické slovní přestřelky, typické Allenovy obličejové kreace a nebo sem tam nějaký ten úderný suchý vtípek. Škoda jen, že na vynikajicí první půlku navázala už jen lehce nadprůměrná půlka druhá. Woody si zkrátka točí každý lepší nápad co má doma schovaný v šuplíku (viz jeho rozhovor v bonusech na DVD) a ikdyž je to mnoha případech pořád o tom samém, cestu k jeho filmům si za nějaký ten čas zase rád zopakuju. 75% ()

Ravi

Jak snadno a rychle zbohatnout během vylupování banky, aneb dokonalé krytí Vám předvede v milé komedii Woody Allen a jeho parta hic. Originální zpracování zajímavého nápadu s nápaditými filmovými prvky a výbornou hudbou. A jak se hrdinové vyrovnají s poctivě nabitým bohatstvím? Sami nevědí. Komedie, které ale k dokonalosti stále něco chybí. 75% = 4/5 ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)