Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sud

Po svém kapánek hořkém a vážnějším období se Woody Allen rozhodl natočit Darebáčky, film podle scénáře, který v jeho šuplíku vězel dost dlouho. A opět tu od začátku máme komedii, velmi podobnou jeho raným kouskům. Vtip střídá vtip a hláška hlášku a při epizodě s kopání tunelu jsem si říkal že sleduji Seber prachy a zmiz 2. Ovšem, chyba lávky. Woody posléze film změní, ale ne na vážno. Začíná více moralizovat, není tak ztřeštěný a objevují se celkem znatelné romantické prvky, připomínající Woodyho 80. léta. Derebáčci jsou de facto bilancí Woodyho filmografie. Bilance za plný počet. 100%. ()

GodComplex

Vyhoda novych filmu Woodyho Allena je v tom, ze jsou narozdil od prvni poloviny jeho tvorby pekne barevne a oku lahodici, nejsou uboze trapne, ale vtipne, Woody jako herec zacal byt sympaticky take az cca od 2000 a hlavne konecne zkousi nove veci a neboji se experimentovat. Skoda, ze mu to doslo az po 30ti letech nataceni totalnich sracek. Small Time Crooks je dalsi z te mene pocetne skupiny Woodyho povedenych kousku. 6/10 ()

CheGuevara

Bohužel se tento film nedá zařadit mezi Allenovy úspěchy nebo jeho novodobé propadáky, o to húř je komentátorovi. Allen staví film na nosné komediální konstrukci, jenže hned v první polovině ji opouští, aby se najednou se vrhl do společenské satiry a kritiky. Ano, do snobů se pustil s velkou vervou, ale bohužel nikterak originálním zposoben. Veškeré vývoje postav jsou dopředu odhadnutelné a celý příběh je spíš vrstvením scén. Aspon že Woody nezapomněl být vtipný. Dialogy jsou vtipné a legrační, ale postupem času působí tak trochu nadbytečně. Je jich prostě příliš a divák se jich snadno přejí. Možná po druhé projekci bych se těch vychytaných vtípků všímal a vážil více, ale napoprvé je to spíš Woodův průměr. Umíš to lépe Woody! ()

Oskar

Vím, že proti tomuto filmu mnozí brojí, protože se v něm Woody Allen po delší době vrátil k žánru čistokrevné komedie a 'zradil své poslání', pateticky řečeno. Jenže mně Woody Allen jako žádný kolaborant nepřipadá a tuhle komedii mám velice rád. Je vtipná, dojemná s moc dobře obsazená - Woody Allen zde hraje paranoidního myče nádobí Raye (vpodstatě je to Virgil Starkwell z filmu Seber prachy a zmiz), který má 'dokonalý plán', jak vyloupit banku, což hodlá provést za pomoci své nedůvěřivé ženy Frenchy (mistrině převleků Tracey Ullmanová) a její prostoduché sestřenice May (Elaine Mayová - jako vždy v plné síle). Scéna, kdy Allen a Mayová kradou vzácný náramek, je prostě dokonalá! ()

Segrestor

Jeden z nejoblíbenějších filmů Woodyho Allena. Klidně si na mě počkejte někde za rohem, že jsem tak přízemní, když to říkám kvůli tomu, že tam je prostě víc srandy, než solidních myšlenek podivínského introverta, jak bývá v jeho filmech zvykem. Kolektiv technických čarodějů se rozhodne vybrat banku z vedlejší prodejny. Lepší zápletku ke komedii aby člověk pohledal. ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)