Prezidentský duel – finále

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Česko, 2018, 88 min

Poslední a nejdůležitější slovo před druhým kolem prezidentských voleb. Stane se hlavou státu znovu Miloš Zeman, nebo ho porazí Jiří Drahoš? Sledujte nejočekávanější duel dvou kandidátů na prezidenta České republiky. Přímý přenos Prezidentského finále z Rudolfina moderuje Světlana Witowská. (Česká televize)

Ivo

Nevím proč všichni tak vychvalují moderátorku. Nedokázala na úvod ani vyslovit jméno kandidáta Drahoše (ani jméno ani příjmení) a celkově byla napjatá jak houslová struna E. Až tak "profesionální" to zase moc nebylo ... Samotný obsah byl spíše k pláči a výsledek ? Ten zve tak leda k odletu na Mars nebo Saturn :( Část českého národa je holt tvořena beznadějně jednobuněčnými retardy .. ()

Lucas87

Světlana sice pracuje pro ČT žumpu, ale působila docela vyváženým dojmem. Viděl jsem ovšem jeden střih na youtube, kde to vyznělo že mu (Drahošovi) zrovna připomíná otázky. Ten Drahoš vypadal jak cvičená opice a sem tam měl okno. Ten tým kolem něj se snažil z hovna uplácat bábovku a skoro se mu to podařilo vzhledem k počtu získaných hlasů. Jsem toho názoru, že jít do nejvyšší politické funkce bez předchozích politických zkušeností je velkou sázkou na nejistotu. Sám Drahoš nepůsobil slušným dojmem, i když se ho lidi kolem něj tak snažili profilovat. Jako akademik opovrhoval plebsem, ale zároveň potřeboval jeho podporu. Prostě křivá huba, křivý charakter. ()

CommanderCZ

Rozhodně více usměrnitelné a důstojnější než předchozí debaty. I když moderátorka občas skočí do řeči nebo řekne něco mimo mísu, snaží se o kvalitní výstup a dialog. ()

Dzvandzi

Debata na úrovni a jsem velmi rád, že jsme se jí dočkali. Že vidím, že na debaty na ČT a jejich nestranost se mohu spolehnout. Moderátorka mě také velmi překvapila, řekl bych že jako vítěz z této debaty vyšla právě ona. Za mě velké překvapení. No a jde vidět, že když Zemanovi nevychovanci nejsou v publiku tak toho stihnem probrat daleko více a má to nějakou úroveň. Oproti debatě na primě je tohle nebe. Palec nahorů :)t ()

Neklan006

Zas tak moc bych se nad touto debatou a madam Witovskou nerozplíval, protože s jedním nejmenovaným kandidátem byly otázky a odpovědi domluveny dopředu, takže to celé byla připravená fraška. Viz cca 57. minuta: "Mr .X: dnes jsem například četl, že ééééé... Witovská: V Německu... Mr. X: ano, v Německu už ..." ()

pestak

Stručně a jednoznačně, Drahoš na hrad!!! Zeman na Vysočinu, bolševický bordel kolem něj, za mříže. Konečně debata, která měla smysl. Světlana Witovská hvězda mého srdce. ()

majky19

Velmi zdařilá prezidentská debata, v němž hlavní hvězdou nebyl ani Miloš Zeman, ani Jiří Drahoš, nýbrž moderátorka pořadu Světlana Witowská. Ta byla na debatu velmi dobře připravená, nenadržovala jedné ani druhé straně. neskákala ani jednomu z kandidátů do řeči a ve srovnání s úterní debatou byla ta včerejší na mnohem vyšší úrovni. Bezesporu tomu napomohlo i komornější prostředí a především kultivovanost diváků, kteří se nechovali jako někde na fotbalovém stadionu, ale dokázali své emoce udržet zcela v mezích slušnosti, přestože to někdy muselo být i obtížné. Formát debaty byl rovněž velmi kvalitní, stávající se mj. z dotazů předsedů obou komor Parlamentu České republiky a samozřejmě i otázek, které se kandidáti vyměnili mezi sebou. Jak uspokojivě dokázali na svého oponenta reagovat, to již záleží na divácích samotných. Jediné, co se mi tedy vůbec nelíbilo, ale je to pouze názor již rozhodnutého voliče, že pan Drahoš neustále útočil na stávající hlavu státu a neutuchající výčitky a výpady si neodpustil ani v závěrečné řeči voličů, která opět byla ryze antizemanovská, ostatně jako předvolební kampaně všech prezidentských kandidátů. Věřme tomu, že se občané správně rozhodnou a nebudou své volby litovat. Hlavně je důležité k volbám vůbec přijít. ()

PozorGranat

| Jiří Drahoš: "Pokud dovolíte .." | Světlana Witowská: "Nedovolím." | *o pět minut později | Světlana Witowská: ".. prosím, zachovejme si důstojnost." | - Co je to? Skeč? Publikum příjemnější než na Primě, moderátorka hrůza! ()

walkingdead

Nečekaně kvalitní debata zejména zásluhou vynikající a výborně připravené moderátorky, která zastínila oba prezidentské kandidáty. ()

ZHODNOTITEL

DŮSTOJNÁ DEBATA PRO PREZIDENTSKOU VOLBU Kultivované, slušné, podle pravidel, bez zbytečného povyku nevychovaných sledujících kolem, respektovaná moderátorka, vyvážené otázky k oběma stranám, tématické okruhy, vhodné prostředí a celé bez emocí. TÍMTO SMĚREM BY SE MĚLY VYDÁVAT VŠECHNY TELEVIZE, KTERÉ BY CHTĚLY BÝT VNÍMÁNY JAKO SLUŠNÉ TELEVIZE A NE BULVÁRNÍ ()

zigy

Witovská si připravila skvělé otázky a celkově vedla debatu skvěle a věcně, ale chybí jí šoumenství, prostě ledová královna. Konečně však člověk v klidu mohl posoudit argumenty - po všech těch estrádách, navýsost inteligentní a poučná debata. ()

Aki

Bože! Ano! Konečně! A pak, že ČT stojí za hovno. Přesně takhle by měla vypadat prezidentská debata. Šachová partie mezi kandidáty, nikoli stand-up (v případě kandidáta, který má potíže vstát 'sit-down') komedie. Můj nehynoucí respekt organizaci za výborný crowd-control. Ale hlavně paní Světlaně, která předvedla úžasný moderátorský výkon. Férové otázky, prostor pro oba kandidáty, kormidlování rozhovoru, který díky ní krásně plynule utíkal. Rozhodně se znovu rád podívám na její práci. Ukázkový příklad. Komentovat prezentované názory duelistů nebudu, nicméně oběma patří můj respekt za dobré a čisté chování. ()

teckax

Znáte to, kdy máte úplně skvělý film, výborný scénář, režie, zpracování...ale je tam jedna postava, která Vás irituje natolik, že Vám celkový dojem z filmu zkazí... tak tohle vzalo u mě Prezidentskému duelu jednu hvězdu. Světlana byla úžasná, faktická, nestranná. Mám o volbě rozhodnuto dávno, protože mi silná osobní averze prostě nedovoluje volit jednoho z kandidátů. Musím ale říct, že každý, kdo tuhle výhodu/nevýhodu jasné volby jako mám já nemá, mohl čerpat ze spousty zajímavých výroků, dobře vedených konfrontací a podobně. Dobrá práce, ČT. ()

Ondr4H

Radost to sledovat!Kdyby pani Witowská přebrala všechny debaty a Moravce odstavili na druhou kolej, tak se asi začnu zase pravidelně dívat na politiku na ČT1.Oba dva kandidáti byli rovnoměrně grilováni, došlo i na nečekané flambování, kde naučené fráze nešli použít.Ať tvrdí pseudointelektuálovè že je Zeman hulvát, tak já nejvíc dětinských výpadů slyšel z druhého křesla a místy jsem nabyl dojmu že Zeman může za veškeré zlo v republice a možná i jinde a když ne, tak za to můžou mimozemšťané kteří nám převracejí výsledky voleb jak na běžícím páse.Závěrečná minuta kandidátů byla třešínkou na dortu, a jeden kandidát si nadělil polibek smrti, protože si myslím že lidé aspoň ti svéprávní chtějí slyšet jasné činy a né vidět tvrdou antikampaň. ()

JaryKury

Tento duel nebyl az tak hrozny, coz dokazuje, ze jsem u nej dokazal byt od zacatku az do konce. Pani Witowska nebyla takovy profik jak se zdalo, protoze nebyla tak objektivni jak by se sluselo, ale vetsi stavu melo to napeti mezi kandidaty na prezidenta. Bohuzel Drahos rozdaval nekdy dost podpasovky a pan Zeman odehraval na vtipnejsi notu. Za co muzu pochvalit byla zvolena lokace a prijemny zvuk. Jak i bylo videt, nenechalo si to ujit nekolik slavnych osobnosti ze sportu a showbyznysu. Podle me tech 65%. ()