Childish Gambino - This Is America

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební / Krimi
USA, 2018, 4:04 min

This is America je song amerického všestranného umělce Dannyho Glovera, jenž tvoří hudbu pod přízviskem Childish Gambino. Píseň vyšla jako samostatný singl bez uvedení na studiovém albu. Videoklip je působivou a nekompromisní alegorií komentující současnou společenskou situaci v USA. Zvláště se pak zaměřuje na problém rasismu a násilí páchaného střelnými zbraněmi. (J.Connor)

Hornet.CZ odpad!

5% / Jenom odhadovat proč je toto tak hodnocené je pro mě totální záhadou. Nic neříkající hudba, nepříliš zajímavé video typické spíše u alternativní hudby, což toto očividně je ale mám pocit, že to tu nemá co dělat, dle mého je tenhle song jenom egoisticky vyznívající sračka určená primárně pro americké posluchače, ale jak to tak dopadá dostalo se to až sem, bohužel. Video: 5%, Hudba: 0% ()

MM_Ramone odpad!

Toto je čo za kokotina!? Prečo to má tak vysoké hodnotenie? Arogantný, sfetovaný afro-američan, vyzlečený do pol pása brble akési pičoviny. Do toho robí nechutné opičiacké pohyby. Hnus. Odpornosť. "This is America". Toto je Amerika? No to je teda fakt katastrofa. Chráň nás Boh, aby takto dopadla aj Európa. Robiť z nadrogovaných negrov hviezdy a dávať im priestor pre ich trapné nenávistné výplody je ukážkou dekadencie a idiocie súčastnej americkej spoločnosti. Hovniak Childish Gambino a jeho videoklip ku shit songu "This Is America" je odporný odpad! ()

kaposlav odpad!

Chcel by som vedieť za čo to má také hodnotenie. Hudba je nevýrazná, nechytľavá a nudná, Spev v podstate žiadny ani neviem čo bol refrén. Klip som si zhruba domyslel o čo išlo, ale pozerať sa na polonahého chlapa s divnou choreografiou teda nemusím. Takže asi to ma nejaký bombastický text, ale pochybujem, že všetci čo tu dávali tie premrštené hodnotenia mu v pohode rozumeli. Tunajším stačí hocijaké hovno z poza mora a bude im voňiať, ale oni o naše poriadne pesničky ani neškrknú. ()

J.Connor

MM_Ramone: Vyndej si, prosím, hlavu z míst, kam slunce nesvítí. Tohle není žádnej blbánkovskej tupej trap po děti. Zjisti si například, kdo to byl Jim Crow, kterýho zde Glover představuje, pokud komentuješ tu prezentaci. A pak si, fakt vážně, pusť třeba tohle https://www.youtube.com/watch?v=9Cp1NbyWYwQ&ab_channel=LivingColourVEVO bude Ti to hudebně mnohem bližší a stejný poselství je víc polopatický (včetně odkazů) než u Gambina. ()

Jakub.Holien

Tuto recenzi adresuji přímo uživatelů Hornet.CZ, MM_Ramone, Kaposlav a všem kteří nepochopili a asi nepochopí to co klip prezentuje. Výjevy v tomto klipu ukazují historii Afroameričanů v Americe (né jenom USA, pokud teda chápete rozdíl) jako je otrokářství, zesměšňování a ze všeho nejhorší vzájemná nenávist, vraždění mezi sebou a zneužívání aktuálního postavení ve společnosti. Něco jako by jste viděli cigány jak se navzájem vraždí, ale věřím že pro vás je to dobrá věc, jen ať se mezi sebou pozabíjejí přece. Než začnete psát sr**ky, tak si nejdříve zjistěte význam celého videoklipu, protože to hodnocení není jen tak, ale to by ste museli něco hledat že? Nenapsal jsem tady ani 10% toho na co ten klip poukazuje. Ještě jednu věc vám tu dám, zjistěte se kdo je Dylann Roof, a dokonce pochopíte i to střílení a popravy. To, že u nás to takhle nefunguje, neznamená, že to tak nefunguje jinde. Vylezte ze své bubliny a neztrapňujte se ještě více prosím. Děkuji a pokud s tímto komentářem budete mít nějaký problém, tak na profilu mám i sociální sítě a na nich se na vaše zakonzervované zprávy budu těšit. Aspoň že Hornet.CZ umí aspoň psát na rozdíl od těch dvou. Klip není úžasný, ale sračka to není. Kaposlav by se měl držet svých pornografických snímků, které na rozdíl od tohoto aspoň umí ohodnotit. Ahoj ()

• Když Gambino (Donald Glover) zastřelí zezadu muže do hlavy, zaujme komickou pozici připomínající nechvalně proslulou černošskou karikaturu „Jim Crow“. (hansel97)
  • Videoklip reflektuje postavení všemi oblíbené černošské kultury s tím, jak se v Americe s černochy zachází. Například většina tanečních pohybů Chidish Gambina (Donalda Glovera) jsou známé taneční pohyby zpopularizované černochy. (hansel97)
  • V pozdější částí videoklipu Gambino (Donald Glover) automatickou zbraní sestřelí pěvecký sbor, což mnoho diváků interpretuje jako aluzi na případ z Charlestonu, kdy byl vystřílen černošský kostel. (hansel97)

Režisér Atlanty a temné sci-fi

Režisér Atlanty a temné sci-fi

15.06.2018

Režisér klipu This is America a několika epizod seriálu Atlanta Hiro Murai se chystá na svůj filmový debut. Tím by mělo být temné sci-fi Man Alive podle scénáře Davida Roberta Mitchella (Neutečeš).… (více)