Krásy divokého Holandska

• Nizozemsko Holland, natuur in de delta (více)
Nizozemsko, 2015, 96 min (Televizní verze: 2x52 min)

Delta, nacházející se v jihozápadní části Holandska při pobřeží Severního moře, je domovem nesčetného množství živočichů. Rozmanité přírodní bohatství této oblasti se utvářelo po miliony let... Dokument oslavuje různorodé přírodní dědictví Nizozemí a přibližuje kulturní i společenský kontext, který ho významně ovlivnil. Díky špičkovým filmařským technikám, jako jsou letecké záběry z ptačí perspektivy nebo dechberoucí podvodní scény, vznikl jedinečný portrét unikátních evropských mokřadů. Dosud nevídané záběry zachycují region divokého Holandska ve chvíli důležitých změn – v době, kdy tuto oblast zaplavil nový život. Širokoúhlé záběry zachycující veškerou krásu místních řek, střídají intimní portréty zvířat, která tady žijí. Sledujte divoké Holandsko očima pěti hlavních hrdinů: orla mořského, bobra, zajíce, koljušky a modráska očkovaného. Díky každému z těchto zvířat získáme přístup do jiné části říční delty – od makra po mikro, tajuplného podvodního světa až po celková panoramata. (TV Prima)

Fjera

Skvělé záběry orlů mořských, čápů, potápek roháčů.. Velmi dobře vysvětlený příběh modrásků očkovaných. Patří k těm lepším dokumentům o přírodě, navíc bez chyby, což je v dnešní době rychlokvašek vzácnost. ()

Marze

Holandskem jsem projel na kole a u názvu Krásy divokého Holandska jsem si říkal, že jsem asi byl v jiné zemi, než v nejhnusnější na světě. Ale první díl se věnuje podvodnímu životu, kde to tak zdevastovaně nevypadalo. Druhý díl mě překvapil, že mají v zemi národní park. ()