Reklama

Reklama

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

(seriál)
  • Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(168)

Obsahy(1)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (191)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Janewayová je jednoznačně nejschopnější a "nejodbornější" kapitánka z trekovských seriálů. Tady si člověk uvědomí, že i když je Picard velmi charismatický, tak se jen veze na znalostech druhých...typický manager :o) Scénáře jsou většinou nápadité a posádka sympatická. Celkově je to takové lidštější a nelogičností je tam rozhodně méně, než v Nové generaci. Navíc tady není snad žádná postava, která by mi vadila, což se o NG říct nedá (Riker, Wesley, Doktorka...) ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Star Trek: Voyager je můj nejoblíbenější počin, který ve svém titulu nese název Star Trek. Příběhová šablona je velmi podobná Nové generaci, ale ve Voyageru jse nejhojněji objevují Borgové včetně polidštěné Borgyně Sedmé z Devíti, a díly s Borgy mám nejraději. Navíc atmosféra seriálu o putování vesmírné lodi uvězněné v delta kvadrantu vedené kpt. Janewayovou je nejlepší a filozofická poselství o rasismu, etice a míru jsou stejně precizní a chytlavá jako v Nové generaci. Dovolím si tvrdit, že se jedná o nejlepší sci-fi seriál vůbec! ()

Reklama

powell 

všechny recenze uživatele

Po Nové generaci nejlepší ze všech trekií seriálů. Scénáristé měli skvělý nápad posunout příběh do jiného kvadrantu, což seriálu dost pomohlo. Je zde jasně dán cíl této série, za kterým se celá posádka žene, dostat se domů do Alfa kvadrantu. Častý výskyt Borgů jen chválím, jelikož Váš odpor je marný. ()

Movie Gourmet 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Dobrá volba hlavních postav, kde každá měla něco do sebe a byla pro mě jako diváka něčím přitažlivá: rozhodná a dominantní a zároveň šarmantní kapitánka Janeway(ová) (Kate Mulgrew), charizmatický a sympatický (oproti Willu Rykerovi z Enterprise) první důstojník Chakottay (Robert Beltran), frajerský a sympatický ale ne namachrovaný floutek v podobě Toma Parise (Robert Duncan McNeill), bojovná klingonská žena a postupně šéf inženýr na Voyageru B'Ellana Torres (Roxann Dawson), kulinářský mistr a velmistr diplomacie Neelix (Ethan Phillips), ohledně žen stále nejistý a nesmělý kamarád Toma Parise Harry Kim, se stále skvěle natupírovanou ofinou (herec asijského vzezření Garrett Wang), šéf ostrahy a mistr Vulkánec bez emocí pan Tuvok (Tim Russ) (výborně nahradil mně nesympatického klingonského šéfa ostrahy pana Worfa (Michael Dorn)), mně nepříliš sympatická Kess (Jennifer Lien), která byla pak nahrazena mnohm zajímavější postavou, která je jednou z nejzajímvějších postav, které jsem si nechal na konec - Sedmá z Devíti (Jeri Ryan), která byla původně člověk, kterého však jako holčičku asimilovali Borgové a na Voyageru se ji snažili vrátit lidskou podobu a co nejvíc ji polidštit. Tou poslední a pro mě asi nejzajímavější postavou je postava holografického doktora (Robert Picardo), kteý dostával v pozdějších sériích stále více a více prostoru a který herecky opravdu exceloval a vyžíval se ve své roli. Nezapomenutelná role. Díky výbornému scénáři, výborným a sympatickým postavám s uvěřitelnými hereckými výkony, které se v průběhu seriálu vyvíjeli si seriál u mě zaslouží velmi vysoké hodnocení. Verdikt: 5* a 90 %. ()

malylada 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět skvost Star Trek vesmíru. O proti Hlubokému vesmíru 9 a Nové generaci musím ocenit, že nedochází k pomalému rozjezdu a správné tempo chytá hned od začátku. Postavy jsou opět vynikající, všechny role, charaktery nezaostávají od předchozích sériích a co do kvality naprosto srovnatelné. Možná chybí postava podobná Kvarkovi, ale to už je jen můj subjektivní názor. Možná mě osobně chyběli lepší záporáci nebo to, že tempo seriálu si drželo pořád stejnou nadstandardní úroveň, narozdíl od předchozích seriálů, kdy od pátých sériích docházelo ke stupňování. Poslední tři díly umí zatlačit na emoce a zakončení je velmi povedené. Například Epizoda jako Rok pekla je jedním ze skvostů celého universa, zdali nejlepší. Jo už nyní cítím smutek nad loučením se s posádkou Voygeru. Hold hurá na Enterprise......8/10 ()

Galerie (327)

Zajímavosti (71)

  • V titulkách první epizody není u Tuvokova jména uvedena hodnost, aby ho diváci předem neidentifikovali jako tajného agenta Hvězdné flotily. (Galadriel)
  • Každé ze tří sérií Star Treku po původním Star Treku (od r. 1966) má díly s cameo rolemi postav z předchozích sérií v otvírací epizodě. Star Trek: Nová Generace (od r. 1987) měla Spocka, doktora McCoye a Scottyho, Star Trek: Hluboký vesmír devět (od r. 1993) kapitána Picarda a Star Trek: Voyager má Quarka. V jiných dílech Voyageru se objevili také William Riker, Deanna Troi, Reg Barclay, Geordi LaForge a Hikaru Sulu. (Galadriel)

Reklama

Reklama