Reklama

Reklama

Airwolf

(seriál)
USA, (1984–1986), 44 h 54 min (Minutáž: 47–97 min)

Hrají:

Jan-Michael Vincent, Alex Cord, Ernest Borgnine, Jean Bruce Scott, Jan Tříska, David Hemmings, Tovah Feldshuh, P. J. Soles, Chad Allen (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(55)

Obsahy(1)

Seriál Airwolf se odehrává běhěm Studené války v 80. letech. Hlavním hrdinou je Stringfellow Hawke (Jan-Michael Vincent), bývalý armádní testovací pilot, který se svým přítelem, majitelem malého soukromého letiště Dominicem Santiniim (Ernest Borgnine) vlastní supermoderní, nadzvukovou, bojovou, stealth helikoptéru, kódově označnou "Airwolf". Tato základní dvojice seriálu bojuje v USA a po celém světě proti terorismu, zločincům, levicově orientovaným diktátorům a zároveň hledají Hawkova bratra Saint Johna Hawka (aka Sin Jin), který se ztratil v akci během války ve Vietnamu. Helikoptéru Airwolf (pro natáčení použita helikoptéra Bell 222) měly zprvu pro armádu vyzkoušt Hawke a Santini. Ti však helikoptérů vyzkoušeli, ale nevrátili. Skryli ji ve vyhlaslé sopce poblíž Santiniho soukromého letiště. Posádka Airwolfu je na mise vysílana tajnou zpravodajskou agenturou F.I.R.M., frakcí CIA. Seriál se natáčel od roku 1984 do roku 1987 s celkovým počtem 79 dílů. (c.tucker)

(více)

Recenze (63)

Jrk 

všechny recenze uživatele

Prvni serie serialu byla i zabavna. Musim oznat ze se dej po urcitem case zacal zcela opakovat a akce se stala domenou poslednich 5ti minut serialu. Ovsem dalsi kolo serialu, kdy nastoupil za pilota tzv. jeho ztraceny bratr uz rozhodne nedosahovala takovych uspechu. Osazenstvo preobsadili (asi aby dodali nove zabavnosti). To se ale nekonalo a po par dilech byl serial ukoncen. Neni se cemu divit scenar se opakoval a hrdiny kvuli kterym by jste se na to divali odstavili. ()

type_B 

všechny recenze uživatele

Po pravdě teď nevím, jestli to bylo v seriálu, nebo v pilotním filmu, kde hlavní hrdina hraje takovou srdceryvnou árii na cello u jezera. Ano, přilítne k němu nějaký vorel nebo co to bylo za ptáka. Tak za to je ta hvězdička... Neviděl jsem to už roky, ale tu scénu si pořád pamatuju. Asi kvůli tomu, jak velký kýč to je. ()

Reklama

herr_carter 

všechny recenze uživatele

Myslím, že v záplavě seriálů, které v rámci této doby vznikaly, se jedná o lehoučký nadprůměr, po všech těch autech,případně ve filmech stíhačkách, udělat hrdinu z vrtulníku, které kdejaký tryskáč dohoní - blbé,ale neotřelé, navíc tu hudbu si vybavuji dodnes................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Riker 

všechny recenze uživatele

Moje srdeční záležitost od shlédnutí pilotního dílu ještě za totality. Seriál nejen o nadzvukové helikoptéře může v dnešní době působit až komicky (zejména kvůli trikům), ale i dnes mé srdce zapleská když String, Dominik a Kate usednou do "lady" a vydají se ničit padouchy. Triky bez použití digitálních efektů se leckomu mohou zdát laciné, ale právě to je krása a kouzlo tohoto výjimečného seriálu. 1. série je zaměřena na studenou válku a Airwolf se hlavně pouští do tajných misí proti USSR, Kubě a dalším nepřátelům kapitalismu. Vzdušné souboje helikoptéry proti Migům zde nemají chybu! 2. a 3. série opouští toto téma a zaměřuje se více na osudy hlavních představitelů. Nicméně na kvalitě to rozhodně neubere. Na 4. sérii se tragicky podepsala výměna hlavních protagonistů a spolu se seškrtaným rozpočtem nesahá původním dílům ani po kotníky. ()

L3G1ON4R 

všechny recenze uživatele

Osmdesátá léta byla hodně bohatá na americké seriály. Je zbytečné vypisovat seznam, protože by nebyl zrovna nejkratší. Každý dle svého gusta, osobně mě tengle seriál oslovil ze začátku, později už z nudy. Nic zajímavého na super strojích a jejich osazenstvu není, hlavně pokud se vše opakuje i když s jiným strojem a jiným hercem. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (10)

  • Po ukončení natáčení byl Airwolf odstrojen a prodán do Německa kde fungoval jako letecká ambulance. (Riker)
  • Bell 222 i v úpravě Airwolf splňoval požadavky FAA a mohl tedy veřejně létat. (Riker)
  • V roli nepřátelských strojů se nejčastěji představil vrtulník OH-6 Cayuse, dále Sikorsky S-76 jako supervrtulník HX-1. Z letounů se jako ruské MiGy mihly letouny F-84F Thunderstreak, F-5 Freedom Fighter a došlo i na historické druhoválečné typy, jako např. F4U Corsair nebo B-25 Mitchell. (Foxhound#1)

Reklama

Reklama