Magnesia Litera

Česko, 2019, 80 min

Režie:

Michael Čech

Účinkují:

Daniela Písařovicová (moderátor), Jiří Havelka (moderátor)

Přímý přenos z udílení výročních knižních cen Magnesia Litera 2019 z Nové scény Národního divadla v Praze. Večerem již tradičně provedou moderátorka České televize Daniela Písařovicová a herec a režisér Jiří Havelka. Přímý přenos zaznamená předávání knižních cen v devíti kategoriích, které pokrývají celý český knižní a literární provoz. Vítězná kniha kromě finanční prémie získává také významnou pozornost médií i publika, čímž ceny naplňují své poslání: propagaci kvalitní literatury. Slavnostní předávání má podobu uvolněného ceremoniálu, který respektuje literaturu jako takovou, ale zároveň k ní ani k tvůrcům nepřistupuje s přehnanou vážností. (Česká televize)

hous.enka

Magnesia Litera nemění moderátory i jakýsi vizuál zůstává neměnný a mně se to přesně takhle líbí. Zaujala mě letošní kapela z Ústí nad Labem a líbilo se mi svižné tempo předávání. Jsem spokojená. Co mě trochu mrzí, je, že někteří vítězové chodí na podobné akce v džínových bundách. Jasně, není to ples v opeře, ale přece jen jde o slavnostní předávání výročních cen za českou literaturu, tak bych si představovala malinko společenštější oděv. ()