První celovečerní animované dobrodružství Scooby-Dooa míří do našich kin a slibuje skvělou podívanou! Zjistěte, jak to se Scoobym všechno začalo a podpořte Záhady s.r.o. při řešení jejich nejděsivějšího případu! Film vás zavede na samotný začátek přátelství Scoobyho a Shaggyho a konečně na velkém plátně uvidíte, jak s mladými detektivy Fredem, Velmou a Daphne, založili dnes již legendární srandabandu Záhady s.r.o. Po stovkách vyřešených případů musí teď ale Scooby a jeho parta přijít na kloub nejprekérnější záhadě všech dob. Zločin totiž nikdy nespí a svět má brzy zakusit zlobu přízračného bájného psa Kerbera. Začíná napínavý závod s časem! Psapokalypsa je na spadnutí a prima parta brzy zjisťuje, že pravým klíčem k záhadě může být právě Scooby. (Vertical Entertainment)

M.a.t.t.

Tak už aj Scooby Doo sa zapredal súčasnému trendu rozšírených univerz. Navonok sympatický nápad, no autorom zrejme nedošlo, že týmto rozhodnutím sa z filmovej verzie úplne vytratí esencia pôvodného seriálu. A to je už vzhľadom k zvolenému názvu prinajmenšom zvláštne. Nezmyselne vystavaná zápletka navyše pôsobí ako by bola podriadená výhradne spojeniu známych postavičiek štúdia Hanna-Barbera a po príjemne nostalgickom úvode veľmi rýchlo upadne do generických vôd. Obstojná počítačová animácia, zopár vydarených hlášok, či dabing veterána Franka Welkera - to je všetko, čo Scoob ponúka a mne osobne to príde naozaj málo. ()

BOURQUE

„Scoob!“ zachytáva začiatok celého známeho príbehu – ako sa spoznali Shaggy a Scoob a ako vznikla a dala sa dokopy známa partia – a to všetko v moderných šiat. Príbeh samotného celovečerného animáku je akýsi „Crossover“ (z každého berieme niečo), kde sa objaví niekoľko postáv, známejších z iných seriálov (napr. Dick Dastardly). Centrom pozornosti je priateľstvo a zdôraznenie dôležitosti tejto veci – nato duo Shaggy/Scooby sú veľmi dobrým príkladom. Zvolený koncept by mohol byť aj kreatívnejším – ani v danej forme neboli využité všetky možnosti na dosiahnutie lepšieho výsledku. Každopádne drobné vtipné momenty a odkazy na moderné veci/osoby, ako aj odkazy na veci zo seriálu Scooby, tvoria celkom vydarený mix a nebudú vás nudiť. Vizuálna stránka je na mňa už trošku príliš moderná a umelá, ale mladším pozorovateľom to pravdepodobne vadiť nebude. Suma k sumáru – „Scoob!“ bude slušným moderným doplnkom v univerze príbehov o Scooby a jeho priateľov, no v žiadnom prípade to nejako nerozšíri (ani obsahovo, ani vizuálne). Predpokladám však, že to tvorcovia ani nemali v plánu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

haluska11

s popkulturně přecpanými meta-animáky se roztrhl pytel. jen škoda, že úvodní scéna tohohle konkrétního nastavila laťku šíleně vysoko: když Scooby ukradne falát kebabu, zahrabe ho do písku, a osamělý náctiletý emo Shaggy se s hroudou kebabu v písku pokusí skamarádit, pocítila jsem katarzi jako nikdy v životě. díky regiojete, že svým cestujícím poskytuješ takové kulturní klenoty. ()

Stanislaus

Trojrozměrný Scooby Doo mi přišel méně potrhlý než jeho kreslení předchůdci, což je rozhodně plusovým bodem. V tomto případě nejde ani tolik o řešení záhad a demaskování padoucha, jako spíše o jeho pronásledování, přičemž se v popředí nachází trable mezi členy Záhad s.r.o. zažívajících menší vztahovou krizi. Vedle toho film představuje další zajímavou partu, která se také snaží dopadnout zlosyna. Příběhově obsahuje Scoob! několik zkratkovitých a scenáristicky divočejších míst, avšak já jsem se i přesto vesměs bavil a v závěru jsem se nechal i lehce dojmout. I když se jedná primárně o snímek pro mladší publikum, myslím, že obsahuje i místa, která osloví i dospělého diváka. P.S. Po zhlédnutí filmu se člověk už nikdy nebude dívat stejně na bowlingové koule. ()

Spiker01

Scoobyho jsem měl vždycky rád, staré hrané filmy jsem viděl několikrát a když jsem ráno zachytil seriál, pochopitelně jsem sledoval. Nový vysokoprofilový reboot (ačkoliv animace se s tou od Pixaru nedá porovnávat) je pochopitelně (a bohužel) zábava čistě pro nejmenší a já se u něj celkem dost nudil. Nicméně za dojímavý, lež jednoduchý závěr 6/10. ()

• Jedná se vůbec poprvé o film se Scoobym, který je ve 3D. Ve filmu bylo použito jenom CGI. (Jirka.J)