Reklama

Reklama

Klaun Ferdinand a raketa

  • angličtina Clown Ferdinand and the Rocket (neoficiální název) (více)

Obsahy(1)

Klaun Ferdinand patřil v 60. letech k oblíbeným televizním postavičkám, takže není divu, že se dočkal i samostatného celovečerního filmu, byť dneska už hodně naivního. Hrdina a jeho tři dětští kamarádi se vydávají na výlet do vesmíru, kde zažijí mnohá dobrodružství, kde nechybí ani inteligentní robot a mluvící papoušek. Aby se ušetřili finanční prostředky, natáčelo se v dekoracích ve kterých vznikl film "Ikarie XB 1". (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

Charmed 

všechny recenze uživatele

Tento film splňuje pouze ten účel, ke kterému byl předurčen a to, využít ještě jednou dekorece pro Ikarii XB 1. Jinak je postavený na tradičním umění klaunů jako je zakoktávání, roztržitost a opakující se gagy či vtipy, které ničím nepřekvapí. Překvapující je akorát moudrost a uvědomělost dětí socialismu, kteří vědí kolik kilometrů je vzdálen Měsíc od Země a jiné zajímavosti. ()

sator 

všechny recenze uživatele

K drahým interiérrům z filmu Ikarie narychlo napsaný scénář... Hm Všechny filmy s Klaunem Ferdinandem. Šest estrád s Klaunem Ferdinandem (5dílný televizní seriál Československé televize ČST , 1956) . Klaun Ferdinand v Zauberlandu, NDR, 1957). Klaun Ferdinand prochází městem ( DFF , DDR / ČST, ČSSR, 1959). Klaun Ferdinand jde do německého televizního vysílání (DFF / ČST, 1960) . Klaun Ferdinand peče dort (DFF, 1959). Klaun Ferdinand vypluje na moře (DFF / ČST, 1959). Klaun Ferdinand uklízí (DFF, 1959). Klaun Ferdinand chce spát (DFF, 1963). Klaun Ferdinand a chemie (DFF, 1963). Klaun Ferdinand a raketa. Klaun Ferdinand a kufr (DFF, 1963). Zázračné dobrodružství klauna Ferdinanda (NDR, 1964) - kompilace filmu Klaun Ferdinand a kufr , klaun Ferdinand a chemie a klaun Ferdinand jde do vysílání německé televize pro kina NDR. Zmizelý drak (NDR / ČSSR, 1964) - kompilační film Klauna Ferdinanda prochází městem a s klaunem Ferdinandem u moře Klaun Ferdinand a špinavá princezna Fink (DFF, 1967).  Santa Claus se jmenuje Willi ( DEFA , NDR, 1969). Klaun Ferdinand  (13dílný pantomimický televizní seriál ve východoněmecké televizi. Ferdinand a hotel (ESD 25. prosince 1973)  Ferdinand and the Castle Ghost (ESD 27. prosince 1973). Ferdinand a fotbal (ESD 28. prosince 1973).  Ferdinand a divoká zvířata (ESD 1. ledna 1974). Ferdinand a kolo (ESD 6. ledna 1974).  Ferdinand a vlak duchů (ESD 13. ledna 1974). Ferdinand a radosti zimy (ESD 20. ledna 1974).  Ferdinand a poštovní schránka (ESD 21. prosince 1974). Ferdinand a prázdniny (ESD 28. prosince 1974). Ferdinand a Indiáni (ESD 30. prosince 1974). Ferdinand a sportovní hřiště (ESD 2. ledna 1975). Ferdinand a víkend (ESD 3. ledna 1975).  Ferdinand a škola (ESD 4. ledna 1975).  Klaun Ferdinand - co teď? (NDR , 1978). Klaun Ferdinand zachraňuje slunce (TV NDR, 1979). Klaun Ferdinand se stane otcem (TV NDR, 1980). Klaun Ferdinand hledá duhu (TV NDR, 1981). Ferdinand v Říši tónů (TV NDR, 1983). ()

Reklama

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Byl tam nějakej zhulenej klaun, veterán jezdící bez řidiče a něco, co vypadalo jako raketa. Na tehdejší domu to asi stačilo, když se všude píše, jak Klaun Ferdinand byl extra třída. Dnes téměř 60 let po natáčení je to totální bizarní propadák. A to nejen příběhově, ale po všech stránkách - strašně dětinský scénář, příšerně pusté exteriéry u opuštěného osamoceného činžáku a kolejí, šílená hudba atd. [127. hodnocení, 12. komentář, 52%] ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Na tehdejší dobu a pro děti asi vysoký technický nadprůměr. Klaun Ferdinand mi i jako dítěti přišel trošičku nablblý, ale u tohoto filmu jde o to objevování funkcí rakety - např. replikátoru, ale ten nedostal až tolik prostoru. Jenže chvíle, kdy klaun dělá lívance a zapomene na ně, kdy otvírákem na konzervy otevírá dveře, ty jsou trošičku trapné a bez nápadu. Ani ten robot nedostal větší využití. I dnešní děti film tak z půlky zaujme, ale jak řekl náš pětiletý syn, robot je zábavnější než klaun. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film je nutno nahlížet optikou šedesátých let a to ještě jejich začátku před přistáním Apolla 11 na Měsíci. Tehdejší komunistický divák znal raketu buď tu imperialistitckou plutoniovou co vše krásné socialistické zahubí, nebo rakety ruské do vesmíru létající a pak také ty ze všech těch možných sci-fi knih např. pana Trosky. Vždyť vesmír tehdy byl už na dosah ruky ! Je mi celkem jedno zda tvůrci použili raketu z Ikárie. Neberu to jako kalkul. Tohle byl film pro děti a tak proč by se šašek s dětmi a maringotkou nemohl dostat do rakety a do vesmíru? Já jsem oceňoval to celkem velké množství triků dle mého na svoji velmi dobrých ať už to byla samojezdící aerovka či stav bez tíže, vznášející se klec s papouškem atd... A retro vzpomínky umocňovala i hezká hudba hraná nějakým tím string orchestrem, jak bylo v té době zvykem. Za mně osobně je to pěkné 3 rozkvetlé slunečnice. * * * ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Film získal Zlatou větev národní poroty italských kritiků na festivalu dětských filmů v Benátkách v r. 1963. (M.B)

Reklama

Reklama