Agent FBI Wade Dalton (Kaiwi Lyman), který pracuje v utajení na případu obchodování s lidmi, zajme Serika Ibrayeva (Sanjar Madi), tajemného agenta z mongolského podsvětí. Čas se krátí a Wade musí dostat Serika zpátky do Mongolska, kde spojí síly s drsným policejním detektivem Ganzorigem (Amra Baljinnyam) ve snaze přimět Serika svědčit u soudu proti členům zločineckého syndikátu, kteří jsou ochotni udělat cokoli, aby je zastavili. (Cinemax)

slunicko2

Po francouzské, české a kanárské spojce přichází spojka mongolská. 1) Divák Cinemaxu (přes Vodafone, bývalé UPC) má tři možnosti: a) nastaví si český dabing, pak ovšem mongolské a ruské dialogy běží v původním znění a bez českých titulků, b) nastaví si anglické znění s anglickými titulky pro všechny jazyky, c) nastaví si anglické znění s českými titulky, které pokryjí pak mongolské a ruské dialogy, ale nikoli dialogy anglické._____ 2) Naštěstí (?) byl sledovaný film natolik nezajímavý, že se mě uvedená kocourkovština nedotkla._____ 3) Těším se na Marsovskou spojku. ()

Radko

Konvenčný akčniak, oživený exotickou lokáciou Ulanbátáru, rusko-kazachstanskou mafiou, úplatnou políciou a agentom FBI, ktorý akoby sa prepadol do súčasného Mongolska kdesi z nemeckých filmových dobrodružstiev z kožených nohavíc 70. rokov. Bizarná exotika a dobre nakrútené mlátičky povyšujú celok na vcelku pozerateľnú záležitosť. ()

BOURQUE

„Mongolská spojka“ sa pohybuje niekde v strednej línii akčňákov, ktoré mali v sebe väčší potenciál, ale z nejakého dôvodu to nevyužili. Film surovejší s celkom slušnými bojovými scénami (mlátička vo vlaku v poriadku, ale čo prítomnosť cestujúcich?). Akčné scény na lepšej úrovni. Scenár však trochu povrchný, bez väčšej odvahy viac zakombinovať s príbehom. Podobne je to aj s postavami, nehovoriac o občasných vedľajších častiach príbehu, napr. FBI agent Dalton – zachytenie jeho vzťahu s jeho bývalou vzhľadom k tomu, aký čas tomu venujú, mi príde trochu zbytočný. Záver filmu končí tam, kde by to ešte pokojne pár minút mohlo pokračovať. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Lacike

Priemerný akčný thriller v ktorom sa musí spojiť nesúrodá trojka. Americký polda, Mongolský polda a Kazachský zločinec proti zlému Kazachskému gangu v Mongolsku. Dej neprináša nič nové. Klasická obohratá kriminálka s občasnou akciou. Nejaká tá naháňačka, pár krvavých prestreliek a niekoľko bitiek, ktoré majú dobrú choreografiu a pôsobia kontaktne, ale sú tak divne debilne zrýchlované, že som si najprv myslel, že mám vadný rip. Veľká škoda. Takže výsledkom je film na jedno pozretie a tretiu hviezdičku dávam hlavne za prostredie Mongolska, ktoré sa vo filmoch príliš nevidí. 5/10. ()

LangiJ

Mám ráda filmy, kde se dají dohromady rozdílné postavy - nejdřív to mezi nimi skřípe, ale nakonec jedou na stejný vlně, takže mi to sedlo. Kromě prostředí Mongolska, které jsem ve filmu moc neviděla, asi bych to spočetla i na prstech jedné ruky, film ovšem nic nového nepřináší. Obyč akčňák s dávkovanými přestřelkami a bitkami. Na jedno zkouknutí dobrý. ()