Během vrcholící druhé světové války dostane velitel Stan se svou skupinou sebevražednou misi – doručit do Spojených států nacistickou ponorku plnou radioaktivního urania. Hitlerova armáda má ale jasný cíl. Poslat U-235 i s nákladem na dno... Skupina vojáků v čele s velitelem Stanem operující v týlu německých sil dostane zvláštní úkol. Mají v ukradené německé ponorce dopravit strategicky důležitý náklad uranu do Spojených států. Ovládat ponorku je má naučit zajatý německý kapitán Jäger. Bohužel jsou nuceni vyrazit na moře prakticky bez výcviku. Po cestě se musí vypořádat s útokem německé ponorky a německé vojenské lodi. Část vojáků musí přinést nejvyšší oběť, aby splnili cíl své mise. (TV Prima)

Acrobat

Belgicko a druhá svetová ? Bude to artová konverzačka ? Ani nie. Dôstojník bez hlavy už prvej desaťminútovke. Nuda nalodenia sa v Kongu ? Vytriezvenie s kúpaním sa s dieťaťom. Keď si jeden myslel, že Donnie Brasco s kumpánmi idú píliť chlapa, a nič drsnejšie nevidno, tak tu dostane pílenie kostí iný význam. Všetko intímne v rámci ponorky, výborný nemecký veliteľ zajatec, trochu tuctové zloženie belgického tímu, avšak skvelá taktika, a pitie whiskey na Tarantinov spôsob. Torpédo by sa na sklonku každej druhej scény dalo kritizovať, ale vždy prišlo s niečím filmovo tak dobrým, že bez mihnutia oka som túto bláznivú misiu pozoroval so zaujatím. Doslov v podobe Miami už byť nemusel a neviem či mám síl, zisťovať niečo zo skutočnosti. Belgicko prekvapivo, oddychovo a inteligentne zároveň. (videné 25.04.2021, JOJ) ()

Big Bear

Aúúúúú, tak to bolelo. Ponorkové filmy mám rád a dost mně překvapilo, že se Belgičani vrhli na takovýto počin z druhé světové. a asi by měli zůstat raději u té své čokolády, tohle byl děs běs. Je to taková klasická dobrodružná slátanina ve stylu: Válka si žádá zoufalé činy a tak vezmem tucet špinavců s uranem a na ukradeném německém U-Bootu a dovezeme ho do USA Oppenheimerovi aby mu ten program Manhattan šel lépe od ruky. Špinavci akorát nejsou špinavci a není jich tucet, ale to neva. No a cestou potopíme Bismarcka, vyzvedneme poklad ze španělské galeony a kdyby to vyšlo, tak  cestou zpět zabijeme Hitlera ve Vlčím doupěti torpédem... U tohohle filmu je lepší raději nepřemýšlet. Je otázkou na kolik to tvůrci mysleli vážně a nakolik jen jako takovou srandičku. Na stranu druhou mi to na béčko přišlo celkem výpravné a třeba ten výbuch ponorky byl udělaný parádně. A slušná byla i hudba. Nejlepší ale byly ty náboje s kulkami ošplíchnutými v potu Chucka Norrise... jinak si fakt nedokážu vysvětlit tu jejich brutální sílu :-). Co oceňuji jsou místy vtipné dialogy. Suma sumárum dávám za dva valouny uranu. * * ()

iXtr3m3

Ako to popísať? Ako taký belgický béčkový pokus a skĺbenie Ponorky U571 a Hanebných parchantov. Vyšlo to tak pol na pol. Má to aj nejakú akciu, ale nie veľa. Má to sem tam aj vtip, ale nie veľa. Má to aj nejakú tú drámu, ale nie dotiahnutú. Čo tomu pomohlo od dvoch hviezd, tak slušné technické spracovanie, reálie skutočnej ponorky a taká normálna dĺžka. Škoda len toľkých úmrtí v rámci deja na tej dobrej strane. ()

kpt.Johanson

Jako kdyby si někdo neuměl vybrat, jestli točí bláznivou komedii, nebo vážný dobrodružný film. Na to první to postrádá humor a na to druhé je to zase moc pitomé. Dá se n ato celkem koutat, pokud člověk přijme fakt, že je to krávovina... Vlastně je na otm všechno špatně a svým způsobem, zase nic co by na tom bylo špatně není tak zlé...Škoda toho. méně ztřeštěných nesmyslů, typu baterie pod wc, a více inteligentnějších gagů. a je to.. No Periskopem nahoru a dolů je rozhodně vymazlenější. ()

Saxos

O přísně utajované plavbě ponorky, s nákladem uranu a bleskově vyškolenou osádkou, byla dobře informovaná Gertrúda Novak, která to vykecala na pavlači a zpráva a šířila Evropou rychlostí blesku, a dokonce i Julda Fučíků, který o tom sepsal podrobnou reportáž na oprátce. Závěr: nedoporučuji, nejhorší ponorkáč co jsem viděl. ()