Pariah: The Lives and Deaths of Sonny Liston

(TV film)
Velká Británie / Jihoafrická republika / USA, 2019, 90 min

Charles L. "Sonny" Liston (The Big Bear) měl těžký život. Zažil velmi drsné dětství, kdy zažil od svého otce tak kruté bičování, že jizvy byly viditelné i po desetiletích. Vše překonal a stal se mistrem světa v těžké váze, když v roce 1962 porazil Floyda Pattersona. Jen o osm let později ho jeho žena našla mrtvého v jejich domě v Las Vegas po údajném předávkování heroinem. (JasonCZ)

Eldrick

Po Sonny Liston: The Mysterious Life and Death of a Champion (TV film) další výborný dokument o Listonovi, kde se bohužel ale nedozvíte nic nového. Ale ujistí Vás, že to byl hodný medvídek s obrovskýma prackama (rozpětí 213 cm!), co neuměl číst, měl rád děti, neublížil by mouše a proto se paktoval s mafií, protože jinou cestu k lepšímu životu bohužel neviděl. Otázky konspiračních teorií ohledně jeho zápasů s Alim, Wepnerem a nevyřešené smrti totiž nezodpovídá. Pouze nabízí různé možné hypotézy zakládající se na výpovědí pamětníků. Rozhovory jsou vedeny s přeživšími z dané doby, co měli co do činění s vyšetřováním, nebo se jedná o potomky promotérů, mafiánů, ale nikdo nic, všichni muzikanti. Jo a pak tam je taky Iron Mike, který nám vysvětlí, jak bychom si měli Sonnyho pamatovat. Kdyby už radši kurva natočili dokument, kde by na férovku řekli, ano ufetovali jsme ho k smrti, protože začal v barber shopu vyprávět, jak schválně vzdal v prvním zápase s tehdy Clayem, pak schválně šel na prdel už v prvním kole v odvetě s už přejmenovanym Alim a pak na oplátku nešel na prdel vůbec a místo toho rozpáral Chucku Wepnerovi ksicht na sračku, že ho mafie radši zabila, protože jim promrdal hodně vsazený vaty. ()