Slunečná

• Slovensko Slnečná
Komedie / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (více)

Série(3) / Epizody(160)

Statek na Slunečné je místo, kde rodina Popelkových dělá ten nejlepší kozí sýr a provozuje rodinný penzion a hospodu. Po nečekané smrti otce Popelky se mezi sestrami Týnou a Sylvou rozhoří boj rodinného dědictví. Navíc, louky okolo statku jsou ideální pro fotovoltaickou elektrárnu a to je další důvod navíc, statek prodat. Zatímco hodná Týna chce statek zachovat, vypočítavá Sylva by raději shrábla peníze a vrátila se zpátky do Prahy. Do toho všeho se na scéně objeví mladý investor Janek, kterému jde na prvním místě jen o peníze, ale statek mu změní život. Nejdřív kvůli sázce o Týnu si vymění roli se svým řidičem Vildou a hraje si na chuďase, kterým se ale brzy kvůli zradě, svého bratrance a společníka ve firmě Romana, stane. Janek se tak dostane do situace, kdy musí začít od nuly a podaří se mu přesvědčit Týnu, že ve dvou se to lépe táhne. S Týnou tak bojují o statek nejen kvůli sobě a odkazu otce, ale také kvůli jeho obyvatelům a zaměstnancům. Martin Popelka totiž statek poskytoval jako útočiště a zázemí pro ztroskotance a tím jim dal novou životní šanci. U starostů se odhaluje velké rodinné tajemství a Lídiny velké plány narušuje rozchod syna Štěpána s Týnou a přistěhování nesnesitelného tchána. Statek stojí ve vesnici Slunečná a název vesnice vyplývá z toho, že nad oblastí dochází k meteorologické anomálii, kdy statisticky méně prší a více svítí slunce. Na pastvinách, které většinu roku prohřívá slunce, rostou keře, květiny a bylinky, které spásají kozy a krávy a ty pak dojí mléko s jedinečnou chutí. Na statku se vyrábí sýry, které mají delikátní chuť, a proto jsou oblíbené i za hranicí kraje. Do toho na statku stojí studna se „zázračnou“ vodou. Pomocí vody hospodyně Alžběta pomáhá ženám otěhotnět. Všichni v okolí si myslí, že to jsou jen Alžbětiny čáry, vše se změní v okamžiku, kdy se udělají rozbory. Ukáže se, že voda má opravdu složení, které může léčit poruchy plodnosti a je jasné, že se objeví chytráci, kteří by vodu chtěli zpeněžit. Do malého penzionu, který je součástí statku jezdí různí hosté. Rodiny, milenci, záletníci, teambuldingové party. Všechny tyto příběhy seriál Slunečná sleduje. (TV Prima)

Recenze uživatele rakovnik k tomuto seriálu (98)

Pidilihovar (2020) (S01E21) odpad!

Zlatá mládež tančí a přespává v cizím bytě, vztahy mají překotnou dynamiku, a holkám stačí peníze. Až na jednu, ale když přijeli ti dva (objednaných bylo více) bulvární novináři, nedalo se mluvit. Počet vyslechnutých cizích hovorů: 4. ()

Tři přání (2020) (S01E22) odpad!

Všechna znamení ukazují, aby se svatba nekonala! Ale rozum říká něco jiného, než srdce. Selka s milionářem se ale stejně už nikdy neuvidí, takže bude svatba a konec seriálu. ()

Svatební pochod (2020) (S01E23) odpad!

Všechna znamení jako karty, kamínky, biskup, duch, kuchařka, srdce atp. ukazují, že ne. Celý díl to víme, a stejně ne. Milionář se poflakuje kolem, aby se ujistil, že ano, ale stejně se neujistí. Všechny tři ústřední páry si lžou. Tohle se hodně vleče. ()

Vztek a zlost (2020) (S01E24)

Vzteklá Batulková mě dnes opravdu pobavila. Konečně se někdo chová i rozumně. Jinak omáčka okolo je dost řídká. ()

Biskupí test (2020) (S01E25)

Několik hlášek se povedlo, jinak nastavovaná kaše. Nejbídnější je jednání ve firmě. Však bude kolem kroužit kriminálka, panejo! ()

Zoufalé činy (2020) (S01E26) odpad!

Janek odmítá sex na stole v kanceláři. Má dost zlatokopek a chce jedinou holku široko daleko, které nejde o jeho miliony - tedy asi, protože ještě neví, že je milionář. Byť už teď ani tu garsonku nemá. A proto musí zachránit statek. Akorát mě mrzelo, že slibovaná kriminálka nebyla, takže dnes nuda. ()

Diogenes v sudu (2020) (S01E27)

Sysel dělá díry, cibule by viděl parkující muž, Přemyslovské artefakty tam být nemohly, Keltské jsou hluboko... Ještě, že Janek má tolik známých, že jeden mezi Brazílií a Nepálem provede geologický průzkum vrtákem půdního profilu. Vypadá to, že palouk pro obě kozy bude zachráněn. A co děti? Jedna hvězda za blázniviny dochtora. ()

Jeden z nás (2020) (S01E28) odpad!

Dvacet osm dílů a pořád se točíme v kruhu. Ano, ne, ano, ne...jedno s kým. Tvůrci hrozně tlačí na pilu v tom, že peníze nejsou všechno. Hraní si s dětmi je vlc, než mohou nabídnout lichváři. Peníze nenahradí otce nebo děti. Peníze neznamenají city. Peníze nedělají rodinu. Ve finále ale bude holka, které nejde o peníze ráda, že její láska je milionář. John zase někoho seřval, Janek má zase známé, ta druhá selka se chce už několik dílů vdávat a ne je mít sex - a pořád dokola. Kde je to sledovánl policií? ()

Lež, zrada a tajemství (2020) (S01E29)

"Ty jsi Linhart?" "To se ti snažím říci už dlouho." Tak vypadni!" "Už zase?" ()

Krysí král (2020) (S01E30) odpad!

Byznys je víc než rodina, ale chrápání je nejdůležitější. Chudák Džon musel z tenisu, ale věří pupikovi, takže jeho syn pojede na Bali. A karty říkají, že... ()

Nápadníci (2020) (S01E31)

Některé jednotlivé dialogy jsou i vtipné. Ovšem svatba syna s půlkou statku je trapná, stejně jako dění v té firmě plné podvodů, násilí a korupce. Také veterinář, zachraňující krávu i těhuli je jako deus ex machina. Jinak dnes zase některé postavy úplně zmizely. ()

Spojenci (2020) (S01E32)

Zatím jeden z nejnudnějších dílů. Chyběl mi především humor, protože drama autorům nejde. Jinak dnes se opět ukázalo, že pražská firma spekulantů zcela běžně uplácí, včetně pana "čistého". (Bývalý) Spolupracovník zase koná partyzánské trestné činy. Jsem jen zvědav, kdy dojde k dalšímu vyhazovu a co kriminálka udělá s Džonem a pupikem. ()

Superhero Combo (2020) (S01E33)

"Opravdu se s tebou rozcházím." "Tak mi dej byt." "Dobře." Spekulant sice nic nemá, ale zná někoho kdo chce koupit média a horský penzion. Takže první vlastní bezpracné prašulky jsou hned na cestě a hurá do penzionu, vymyslet plán proti plánu. Tam je zatím sýr zničen, pivo nikdo nemá, les požírá kůrovec. Ale aspoň přijelo kino, kde děti nadšeně chroupají mrkvičku místo popcornu. A bába utřela. ()

Vilda nebo Janek (2020) (S01E34)

Ještě že ruce přes plotýnky odhalily graviditu, protože jinak by se kozy ještě víc plašily. Obchodník kšeftuje jen se slušnými Albánci, kteří mají opletačky s policií, za pasem kvér a gorilku s úplatky pro samosprávy. Zvládne i Konvici, neboť Týna vede statek od desíti k pěti, protože to tak má být po staru. Snad jen bláznivý doktor se chová rozumně, navíc je semtam vtipný. ()

Angelika ze Slunečné (2020) (S01E35)

"Ty jo, my ti závidíme ten krásný byt." "Však se musím pomstít." Pomstít klukovi, který o tu holku dlouhodobě nestál. Zato uhání selku, co to jde. Nakonec ji s ní sblíží to, že je na manuální práci fakt střevo. Kamarádství s výhodami mělo jepičí život. Věta doktora o mrchách mě pobavila. Kolem jedné mrchy krouží ze všech stran miliony (nebo alespoň jeden), se sexem se také zrovna nešetří a Džon přišel na to, co o Pupikovi ví od začátku. Snad se brzy objeví ta kroužící policie. ()

Nenechat se otrávit (2020) (S02E01)

Pokračování příště... Bylo rozehráno několik zápletek, ale již z obsahu víme, jak rande dopadne a co Strnad na prodej, který sekretářce zamítl. Ale co je nejhorší, ty pozemky jsou jen 3 km daleko! Jenže Albánci chtějí prostě venkov u Prahy. Jinak bylinky proti dvěma lékařům mě zaujaly, to jsem zvědav, kým a čím je otrávená vesnice. Ovšem návštěva KHS, to je vždy průšvih. Edit: KHS bere vše, jen MVDr. se potentoval na schůzce, proto otevřel okno. Zaujalo mě jednání se Strnadem. Veštípat se do přízně nestačilo, musel přijít známý MUDr. Strnad nechce prodat pozemky, protože co s penězi, když má kyčel, ale nemá na drahou kliniku. Tak si nechá udělat operaci a pak dostane peníze. No, je to jen obyčejný venkovan. Ale vše směřuje k další katastrofě ve vztahu. No a fajn znát i statika. ()

Kruté překvapení (2020) (S02E02)

Dnes těžká nuda, bez děje, bez humoru. Zato s medailí za záchranu, kterou jeden dostane, zatímco ten první nedostal. Přemýšlím, jestli je větší zlatokopka ta s garsonkou, co spí se starým chlapem, nebo ta se šátkem na hlavě, která si zálibně prohlíží v noci na katastru "své nové" pozemky. A když nejsou její, hned hází vidle - do vztahu. To je panečku láska. A jak víme z upoutávky, příště bude kvůli ní její (ne)milý čelit výhrůžkám zastřelení od toho hodného Albánce. ()

Boj o vodu (2020) (S02E03) odpad!

Uff, zlá sestra je zpět a jako jediná dělá slušné kšefty. Všichni ostatní přicházejí minimálně o statisíce, maximálně o miliony. Po delší době si vzpomněli tvůrci na "odposlechy" zpovzdálí. Dnes kvůli potají vyslechnutému cizímu hovoru slušný Albánec málem zastřelil to kuře, jež se vylíhlo z dravce. Btw - ani betonové boty, žhářství atp. není Albánci cizí. Je prostě slušný. Ultraburani, co bydlí kousek od Prahy, se fotí s koblihou. To už bylo i na mě moc. Na druhou stranu se polepšený byznysmen usmířil se svou vyvolenou, což ale bylo díky kartám vyzrazeno předčasně. PS: Zaujalo mě, že malá Grossová pořád běhá. ()

Velký trable s malým polem (2020) (S02E04)

Na statku a okolí už spekuluje víceméně každý. Ovšem pouze Pražák přišel asi o 30 000 000. Proto víme, která kráva je na statku ta největší. Další rozchod, tentokrát jen na pár minut. Ledvina taky byla rychlá. Džon chce jezdit na jachtu s tou novou, tak jí koupil ranč. Holka není z laciného kraje. Děj trochu oživil Zdéňa, ale proč tam vůbec byl, je mi záhadou. Ostatně, je už tak nějak zvykem, že se postavy a pohnutky vynořují a zase zanořují. Trochu Cimrmanovo Proso. ()

Hra o jablka (2020) (S02E05)

Čekal jsem, jak dopadne čištění kapličky, a místo toho jsem se dozvěděl, že Popelce to s kozami sluší víc, než Pražandě. To by byl fór, kdyby odjela fotit a Janek by se stal konečně pánem statku. Ani prófa zatím nevykecal to veliké tajemství. Tak snad příště. Protože přece nebude jeho nová vyvolená šťastná. Jinak s Pražákem nikdo ze vsi neobchoduje, ale s Konvicí ano, takže je vše v pořádku a jablka se mohou sušit. Však holky ze vsi udělají za pěťo cokoli. Nové postavy, nová spojenectví. Džon pořád maká, na jachtu nemá čas a Pupik dnes nebyl. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý