Gumídci

• USA Adventures of the Gummi Bears (více)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
USA, (1985–1991), 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

Série(6) / Epizody(67)

V stredovekom Anglicku, za doby rytierov, žijú v lese Gumkáči. Stránia sa ľudí, pretože tí neveria, že Gumkáči existujú a považujú ich za obyčajnú legendu. O ich existencii vie len kráľovská dcéra Klára a Kryštof - kráľovské knieža. Hlavným nepriateľom Gumkáčov je knieža Igor, ktorý žije na hrade Lotorník spoločne s obrami. Hlavným cieľom Igora je získať pre seba hrad Strdín, hrad dobrého kráľa Kristiána. Igorovi sa zatiaľ jeho sen nesplnil a majú na tom veľkú zásluhu Gumkáči... (TV JOJ)

BoncheR

Takéto krátke príbehy gumkáčov možno nie sú určené len pre deti. Niekdy si ich pozrú aj dospelí či teenagery. Mne osobne sa veľmi páčil ten ich stroj na s ktorým sa v podzemí pohybovali. Niečo ako tobogan..:D 87% ()

pytlik...

V dětství mě tenhle seriál minul a teď po zhlédnutí pár dílů musím coby moudrý dospělý říct, že je blbý jak diskutující na Novinkách. Už úvodní píseň člověka dokonale připraví na to, co ho čeká, za prvé svým obsahem a za druhé formou, oněmi dokonalými rýmy "smělí" x "čely", "své" x "nemluvové" a "gumové" x "úroveň". ()

sskrblik

Nejkrásnější Disneyho pohádka, rozmanitý fantasy svět, spousta dobrodružství a hodiny mládí promítnuté v tomto seriálu. ()

lucascus

Vždycky jsem toužil vlastnit recept na tu gumídkovskou hopsinkovou šťávu a úplně jsem slintal u televize, když se jí tam pěkně ládovali, jojó - hopsinková šťáva byla pro mě víc než prsten z Arabely. ()

Siri69

Jeden z dalších animovaných seriálů mého dětství... Sice hezký seriál,ale opět to neni na víc než 3* ()

Nepi

Jeden z nejlepších kreslených seriálů,na kterém jsem vyrostl...tahle parta drží pohromadě a dokáže pobavit!!! ()

Borat

Gumídci méďové, skáčou jako míčky gumové, v příbězích jenž mají úroveň, Gumídci méďové ! |80%| ()

P1tr

Gumídci méďové a jejich legendární znělka do češtiny přezpívaná Karlem Černochem. Naprosto odzbrojující kombinace. ()

Braddy

Dávám za 5. Miloval jsem ty jejich všelijaké vynálezy. A co asi nejvíc po tomto seriálu přetrvalo je výraz "hopsinka" pro jistý druh alkoholu:-)) ()

ranp

Výborný seriál, na plné hodnocení to sice není, ale na poctivých 80% to rozhodně je. Znělka je úplně super a někdy si říkám, že bych tu jejich hopsinkovou šťávu docela ochutnal :-) ()

lskala

Legendární pohádka u které jsem každou neděli ani nedutal. Ale Kačery s Rampou jsem měl o něco radši. 70% - 4**** ()

Luksa

Že by odsud pramenila moje náklonost k fantasy a středověku? Ignor, Stoupa a Brúčovy hlášky nezapomenutelné, chtělo by to reprízu v TV, i dnes bych se díval :-) ()