Gumídci

• USA Adventures of the Gummi Bears (více)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
USA, (1985–1991), 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

Série(6) / Epizody(67)

V stredovekom Anglicku, za doby rytierov, žijú v lese Gumkáči. Stránia sa ľudí, pretože tí neveria, že Gumkáči existujú a považujú ich za obyčajnú legendu. O ich existencii vie len kráľovská dcéra Klára a Kryštof - kráľovské knieža. Hlavným nepriateľom Gumkáčov je knieža Igor, ktorý žije na hrade Lotorník spoločne s obrami. Hlavným cieľom Igora je získať pre seba hrad Strdín, hrad dobrého kráľa Kristiána. Igorovi sa zatiaľ jeho sen nesplnil a majú na tom veľkú zásluhu Gumkáči... (TV JOJ)

swed

Společně s "Kačery" můj nejmilejší Disneyho seriál. Opět je tu znát poctivá práce a z ní vycházející nehynoucí zábava. 9/10 ()

stration

Tenkrát to byla pecka. Dnes nevím. Je mnoho kreslených dětských seriálů, na které se vždy rád podívám (Tom a Jerry, Scooby-Doo, My z Kačerova,...). Na tento ale asi těžko. ()

Bones!

No, tak tady je těch pět hvězdiček asi především tak trochu z nostalgie, ale nemohu zapomenout na to, jak jsem jako malý"omdléval"blažeností, když jsem slyšel titulní písničku(S trochou dávkou nadsázky, samozřejmě)..:-).Na to se prostě nezapomíná a tím pádem rozhodování mezi zcela zaslouženými 4* a trochu nadstandartními 5* je velice snadné... ()

kajas

Nejoblíbenější animovaný seriál mého raného dětství. Disneyovská klasika s krásnou českou znělkou a libovým dabingem. Ignor a Stoupa jsou samozřejmě největší frajeři. Pořídila jsem si DVD a bylo mi skoro do pláče, když jsem se s gumovými medvídky zase po letech uviděla. Epizody mají ale klesající tendenci a po zhlédnutí celého seriálu musím hvězdičku ubrat. S dětmi se ale na "Gumídky" vždycky ráda podívám :). ()

Had6

Asi Gumídci nejsou to nejlepší, co Walt Disney vyprodukoval, ale nikdo už tomuto seriálu nemůže vzít, že postavy z něho jsou všeobecně známé. Stoupa je vlastně největším hrdinou celé série. Že ano, vaše Ignoranstvo:-) ()

SonG

Tak tohle jsem jako málý přímo hltal, a pouštěl jsi to na videu pořád dokola a dokola..jasných 5* ()

HappySmile

Asi nejoblíbenější kreslený seriál mého dětství. Gumídci vždycky pobaví a postavičky jsou opravdu roztomilé. A úvodní znělka taky nemá chybu. Bavilo mě to tehdy a baví mě to i teď. ()

Jonash87

Klasika :)) nezapomenutelná úvodní znělka, povedený dabing a celková atmosféra. To se muselo líbit snad každému. ()

ad

"Méďové, skáčou jako míčky gumové, v příbězích, co mají úroveň...." to mluví za vše... ()

ifa

Hopsinková šťáva by se měla vyrábět ve velkém a podávat prkeným a nervovým lidem, ať si taky hupsnou do dobré nálady. ()

C0r0ner

Gumídci mi podobně jako Šmoulové k srdci nepřirostli, naopak mě pěkně srali. Dementní parafráze na Asterixe s tou změnou, že postavy po vypití lektvaru nezesílí, ale začnou skákat. Sračka jako svině, co si budeme povídat. Ale ve srovnání s těma zasranejma Šmoulama je to pořád veledílo. 40% ()