Tatra kolem světa 2 - Série 1 (2020) (série)

Epizoda 6 (S01E06)

(epizoda)
Česko, 2020, 46 min

Motor Trajdy (T815), se kterou se v únoru 2020 odstartovala expedice Tatra kolem světa 2, má už pár měsíců prapodivný zvuk, na jehož příčinu se klukům dlouho nedaří přijít. Lukáš jakožto zkušený automechanik se ale jen tak nedá! Co se nakonec v motoru skrývalo za nemilé překvapení a byla objevena doslova „za pět dvanáct“?  Čas v Turecku s místními přáteli utíkal skutečně rychle, ale tým dostává informaci, že jsou otevřené hranice do sousedního Íránu. Je tedy čas se posunout o kus světa dál. Co se klukům přihodí cestou na hranice a podaří se jim tentokrát z Turecka skutečně dostat? „Pojeď v tom s námi!“ (TV Prima)

zdeny99

Pátý díl z Turecka a naštěstí již poslední, protože to Turecko už mi leze krkem. Stále tu vidíme turecký venkov, který žije v naprosté chudobě. Spíš bych řekl, že takhle žijí lidé někde v Kazachstánu a ne v Turecku. Na druhou stranu jsou to ojedinělé záběry, tak si toho važme. Ale přece jen, čeho je moc, toho je moc. Oproti předchozím dvěma dílům, které mi přišly úplně zbytečné, tak tehle vylepšil krátký spot z města Trabzon a především ten klášter na skále. Ten byl fakt impozantní. A teď již po 92 strávených dnech v Turecku hurá do Iránu. No i když hurá... když u strategicky významné přehrady nedaleko posvátné hory Ararat posádku Tatry navštívili ozbrojení vojáci a policajti za to, že filmovali z dronu iránské okolí. Kdo by řekl, že se tohle nesmí... [9. hodnocení, 1. komentář, -%] ()