Bang! Bang!

5 tínedžerov sa rozhodne vylúpiť supermarket. Veci sa ale vymknú spod kontroly a počas lúpeže je jeden zo zamestnancov postrelený. Všetci veľmi rýchlo pochopia, že ich činy budú mať následky. (silentname)

silentname

"Bang! Bang!" je teda slušný filmový nepodarok, ktorý len tesne unikne hrobárovi z lopaty. Alebo smetnému košu. Ako chcete. Každopádne, na tento film ma navnadil celkom kvalitne vyzerajúci poster a prísľub akčného krimi, kde partia tínedžerov bude musieť prevziať zodpovednosť za svoje skutky. Realita ale je taká, že ak v tomto filme sa nedočkáte žiadnej akcie a len malého kúska nejakej krimi. Myslím si, že v prípade tohto filmu bol plagát asi jeho hlavným ťahúňom. Že možno sa nájde niekto, kto niekedy uvidí niekde v stánku DVD, ktorého obálka vyzerá veľmi temne a drsne a kúpi si to, lebo oči dali správu do mozgu, že pod touto obálkou sa musí skrývať skvelý film. Ja vám to vysvetlím jednoducho. Poznáte tie veľmi nudné thrillery, kde sa dokopy po celú dobu nič nedeje, ale všetci zúčastnení sa držia predstavy, že je to niečo veľmi zaujímavé a máme počúvať len dávku monológov? Tak to je presne tento film. Za 71 minút sa dokopy nestihlo stať skoro absolútne nič. Je tu možno pár momentov, kde by sme mohli povedať, že sa niečo stalo, no film nevie absolútne tieto momenty nejako vygradovať alebo spraviť zaujímavé. Náš hlavný hrdina Biel (aspoň si myslím, že je hlavný hrdina) je maximálne nudná postava, kde by každý normálny človek okamžite pochopil, že sa s týmto týpkom nechce moc zapliesť. Nieto, aby mu ešte veril všetko čo mu povie. No napriek tomu mu očividne jeho kecy dokážu naše baby baštiť a potom prídu tie "veľké prekvapivé momentky", ktoré nás majú ohromiť. Nuž, nestalo sa. Skoro polovica filmu pôsobí len ako obyčajné intro. Keď po 31 minútach uvidíte názov filmu na obrazovke, tak to pochopíte. Teraz to všetko vlastne začína. No a čo sa týka ostatných postáv, dokopy som nemal moc záujem sledovať niekoho v tomto filme. Je to skoro od A do Zet čistá prázdnota. Ani časť, kde nastane lúpež nie je veľmi zaujímavá. Možno s výnimkou scénky, kde (myslím si že) Gabby mieri zbraňou na staršiu dámu a trasú sa jej ruky. Je vidno, že v tejto situácii byť nechce. A rovnako je fajn, že si postupne decká uvedomia, že ich lup rozhodne nestál za to, s čím sa teraz potýkajú. Nejakých 350 dolárov? No celý film je vysoko monotónny, je tu jedna scénka, ktorú dokopy budeme mať skoro od slova do slova parafrázovanú o 20 minút neskôr a celé to pôsobí tak znudene a prispato, že dokopy to nestojí za nikoho čas, aby sa tomu venoval. Nenechajte sa oklamať posterom tak ako ja, nepozerajte tento film a ušetrite si svoj čas, ktorý má oveľa väčšiu cenu, než tento film. Hodnotenie: D- ()