České rybí legendy - Série 2 (2023) (série)

Candát (S02E01)

(epizoda)

Candát je tajemný dravec a nebojácný rytíř našich vod. Pro sportovní rybáře je jedním z nejcennějších úlovků. Obývá rybníky, přehrady i řeky po celé České republice. Získat ho ovšem není nijak snadné. Je velmi opatrný a nastražených podezřelých soust si nevšímá. Jeho hlavní zbraní jsou oči, které prohlédnou skoro každou lest. Jako dravec se projevuje už jako malá rybka. Nemilosrdně požírá své menší kolegy a v potravní konkurenci se snaží růst rychleji, než jeho vlastní bratři a sestry. Candáti jsou hejnové ryby. Čím jsou však větší, tím menší hejna vytvářejí.  S Jakubem se podíváme za tajemnými dravci do Davle, na přehradní nádrž Újezd ležící na řece Bílině, další pátrání nás zavede na Moravu do oblasti Pálavských jezer a řeky Dyje. Jakub vyzkouší i městské chytání v Praze na Vltavě a nechá se unášet proudy Labe od Mělníka až po Děčín. Kolik toho chytne a s kým vším se na svých cestách setká, nebudeme prozrazovat. Můžete si totiž v následujících desítkách minut s Jakubem dobrodružně zachytat z pohodlí domova i bez rybářského lístku. (Česká televize)

Tadas

Jakub se vydává po velkých candátech do všech koutů ČR. První lokace Davle a moje milovaná řeka Sázava. Potom přehrada na řece Bílině, Morava, Orlík, Vltava v Praze, Labe. České rybí legendy považuji za nejlepší dokumentární seriál od Jakuba Vágnera vůbec 👍 Prostě paráda. Není co tomu vytknout. ()