‘Ohana: Rodina je poklad

• USA Finding 'Ohana (více)

Dva sourozenci z Brooklynu tráví léto na ostrově O’ahu, kde jim příbuzní pomáhají objevit jejich havajské kořeny během dobrodružného hledání ztraceného pokladu. (Netflix)

Mach Tom

Na film jsem se kouknul protože byl na Netfluxu v českém jazyce, ale bohužel se jedná o sice hezký rodinný film, ale které mají stejný protivný konec. POZOR SPOILER Hledači pokladu z nějaké debilního způsobu o poklad přijdou. Z mého pohledu je to nudné a neoriginální. ()

Grezocrusk

Neviem či som sa zo dňa na deň zmenil a už sa mi nepáčia takéto filmy alebo tu je niečo zle...dokázal som pozrieť dokopy asi 30imunt filmu a to som musel tiež preskakovať dosť , pretože sa tam furt len mlelo mlelo a mlelo... Tá stopáž je brutálna nato čo sa v tom filme iba stane.Postavy mi prišli totálne umelé a nesympatické a strašne mi to pripomína tie detské rozprávky s veľkým jasom a strašne sýtimy do oči bijúcimy farbami...Môžno to niekto raz pozrie ak nebude mať čo robiť zo životom ale totálne si s toho nič neodnese a do hodiny ani nebude tušitť čo 2hodiny pozeral. 1,5* ale vzhľadom na to hodnotenie 55% musím dať 1 aby sa to skresalo na % ktoré to podľa mňa ten film má ()

Senátor

Pro menší děti k nezaplacení! Puberťáci se už budou nudit a téma rodiny jim přijde trapné. Rodiče bude mírně iritovat herectví Kea Peahu založené na jediném výrazu, a to "nervózním přešlapování". Znalce zaujme obsazení Odpadlíkova parťáka do role tradičního Havajce, jednak pro jeho sešlost věkem, ale především pro jeho indiánský původ. ()

Jirkacek

Dobrodružný rodinný snímek s komediálními prvky a názvem ‘Ohana: Rodina je poklad jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX. Vybrali jsme si jej doma ke sledování hlavně kvůli tomu, že jsme měli chuť na nějaký oddychový dobrodružný film s českým dabingem. Nebylo však snadné si něco vybrat, jelikož NETFLIX má hodně dobrých filmů pouze s titulky, což nám slabozrakým moc nevyhovuje. Z nouze jsme si tedy vybrali zmíněný snímek z havajského prostředí, od něhož jsme si slibovali slušnou zábavu a pěknou přírodu. A v podstatě se nám naše očekávání splnilo. Vše začalo představením havajské rodiny, která bydlela více jak 10 let v New Yorku, kam se odstěhovala po smrti otce Kua (Brad Kalilimoku). Rodinu tvořila matka Leilani (Kelly Hu), syn Ioane (Alex Aiono) a mladší dcera Pili (Kea Peahu), kteří se jednoho dne dočasně přestěhovali zpátky na Havaj, jelikož měl dědeček Kim (Branscombe Richmond) zdravotní a finanční problémy. Pili byla vášnivou hráčkou geocachingu a tak by raději trávila čas někde jinde, ale vše se změnilo, když v dědečkově ateliéru objevila starý deník. V něm byl zakreslen a popsán starý legendární příběh o ztraceném španělském pokladu pirátů. Dívka se pohádkou úplně nadchla a rozhodla se, že jej bude hledat. Dědeček ji od toho zrazoval, ale když sám skončil se zlomeným žebrem v nemocnici, začala o výpravě přemýšlet vážněji. Podařilo se jí přesvědčit místního chlapce Caspera (Owen Vaccaro), který byl trochu praštěný, ale na druhou stranu velmi chytrý, aby ji doprovázel. A tak se také jedno ráno stalo. Mezitím se její bratr Ioane seznámil s hezkou místní dívkou Hanou (Lindsay Watson), která měla své vlastní velké sny, když chtěla studovat na univerzitě, ale neměla na to peníze. Když maminka Pili odjela do nemocnice za svým otcem Kimem, tak se Pili vydala na výpravu za ztraceným pirátským pokladem a záhy se k nim připojil Ioane s Hanou. Společně vnikli do jeskyně, kde našli prvního kostlivce, který býval námořníkem na lodi, jež dovezla na Havaj poklad. Následně pak postupovali podle deníku dál, dokud jej nešťastnou náhodou neztratili. Ale i pak si dokázali poradit a poklad opravdu našli, jenže si jej nemohlo odnést. A proč ? To si nechám pro sebe, ale nejednalo se o žádné technické problémy, spíše naopak. Jak to celé dopadlo, to si už nechám pro sebe, nicméně mohu prozradit, že i přes možná zbytečných 123 minut, jsem se celkem nenudil. Snad bych trochu krouhl začátek, který byl poměrně rozvláčný, ale viděl jsem už horší uvedení do děje. Průběh filmu byl tedy zajímavý až po nějakých 40 minutách, kdy se sourozenci s přáteli vydali na nebezpečnou výpravu, ale nakonec mi to až tak nevadilo. Celkově to tedy byla slušná rodinná zábava, byť průměrné kvality a co se líbilo hodně, tak to byla havajská příroda a pěkné chování lidí mezi sebou. Ale teď už jdeme hodnotit. Suma sumárum, dobrodružný rodinný snímek Ohana: Rodina je poklad ode mne získal tři havajské hvězdy ***. ()