Brutes and Savages

Dellamorte

Pre Mňa silne nekonzistentné Mondo - na druhej strane však, v niektorých momentoch s neuveriteľnou voltážou ( crocodiles vs. leopard a pár vychytávok navrch ) - apropó , čo takto hroch , ktorý ukradne krokodílovi gazelu , aby ju zachránil a to - Umelým Dýchaním - doslova !!! Tento dokument to síce neobnáša ( Animal fights ) , ale aj to je 1 z dôvodov , prečo takéto dokumenty obedujem, hoc aj večer - proste kedykoľvek. ()

Wez odpad!

Naprostá prasárna tvářící se jako nějaký dokument.Že je vše nahrané je poznat na první pohled-tedy kromě obligátního zabíjení zvířat na všechny způsoby-ať už lidmi(želva,lama-tyto dvě jsou obvzláště nechutné) nebo mezi sebou a na kořisti je evidentně vidět,že je pod vlivem nějakých sedativ nebo něčeho,aby nemohla utéct...Já opravdu nechápu,na co takové hnusy vůbec někdo natáčí,když informační nebo dokumentární složka těchto "děl" je absolutně nulová..Ke shlédnutí tady:http://www.dailymotion.com/video/xls3el_brutes-and-savages_shortfilms ()

Kusko.t2

„Poľujeme na jeleňov, lovíme líšky, rybárčime. Lovíme zver po celom svete v mene športu a nie pre mäso ako potravu. Tak potom kto je tu krutý a kto je tu divoch?“ Hlbokú to myšlienku konfrontujúcu vyspelý život v meste s drsnou džungľou a jej obyvateľmi ťažko niekto rozpletie a dá jednoznačnú odpoveď na zmysel bytia nás všetkých a aj preto sa táto téma s obľubou opakovane používa v mondo zásekoch či príbuzných filmoch aby provokovala. Druhá vec je otázka, či je morálne zabíjať zvieratá pre film ako v tomto prípade a hádzať ich do zmyslenej arény boja na život a na smrť. Kŕmenie je jedným z argumentov, opačná strana by ale súhlasiť nemusela. No ale aby som sa vrátil k jednoduchej podstate monda, jeho zámerom je hlavne šokovať a zarobiť peniaze. Ostatné hlbšie a plytké témy na diskusiu sú druhoradé. Je len na každom z nás čo si z projekcie odnesieme. ### Mondo „Brutes and Savages“ sa v historickom vývoji ale aj kvalitou nachádza niekde na pomedzí pilieru žánru dvojice Cavara/Jacopetti MONDO CANE a naturalistickým CANNIBAL HOLOCAUST-om Ruggera Deodata. Celú túto éru čo sa ozvučenia týka spája známy klasik Riz Ortolani. Záverom mi nedá neokomentovať hodnotenie na IMDb (ku 27.1.2017 – 28%), ktoré podľa mňa vôbec neodzrkadľuje skutočný stav alebo aspoň priemernú kvalitu daného dokumentu. Vychádza mi to tak, že sa z „Brutes and Savages“ stal vhodný obetný baránok, do ktorého si rád každý pichne aby sa zviezol s davom a opľul tak s ľahkosťou filmového znalca projekt Arthura Davisa (česť výnimkám). Je jasné, že značná časť záberov je umelo naaranžovaná a pripravená dopredu, to však v mondo žánri nie je nič výnimočné. Hlavným zdrojom sváru sa ale stáva scéna s krokodílom, ktorá zo všetkých pôsobí najviac umelo a na ktorú upozorňuje aj distribútor svojim DVD prebalom. Čo si budeme hovoriť, príležitostnému divákovi monda nie sú pochuti v závislosti od rozpoloženia ani reálne zábery zabíjania zvierat. PS – videná nostalgicky nezostrihaná VHS verzia od distribučného štúdia Gordon (rozdielny zostrih) a aj DVD uncut od Synapse Films. ()