Dick Smart 2007

všechny plakáty

Tajný agent Dick Smart (Richard Stapley) byl pověřen CIA vyšetřováním zmizení pěti světově uznávaných jaderných vědců. Zjistí, že je unesla lady Lorraine (Margaret Lee), která  je šéfkou zločinecké organizace a ukrývá těchto pět vědců ve svém tajném podzemním doupěti  v Rio de Janeiru. Dick Smart zjistí, že lady Lorraine a holandský bankéř Black Diamond postavili jaderný reaktor, aby mohli vyrobit diamanty z uhlíku pomocí výbuchu atomové bomby. (HTB)

Isard

Vše začíná tuctově: Ztratí se atomová bomba a situaci řeší Dick Smart, zpovykaný bohatec, který občas brigádně pracuje jako agent za jednotnou sazbu milion dolarů (v roce 1967!), první třetina filmu vůbec nedává smysl a pak...pak objevíte ten skrytý poklad. Bomba nemá být zneužita k ovládnutí světa, nebo něčemu podobnému, lady Lister jen vynalezla způsob, jak pomocí ní vyrábět z uhlí diamanty. Asi jsem z eurospy filmů zblbnul, ale tuto zápletku považuji za velmi podařenou. Herci se nádherně hodí k postavám, ať už je to sám Dick Smart, nebo jeho pomocnice, zmatkařská agentka Jeanine, která má brýle, které by byly velké i pro Harryho Palmera. Padouch s mechanickým hlasem je fajn, ale všem vévodí Margaret Lee jako lady Lister. Pochvalu by si navíc zasloužil i její krejčí a hlavně kadeřník – v každé scéně má jiný úžasný účes. Mihne se i robot, který znepokojivě připomíná Choppera ze Star Wars Rebels. Dostane se nám spousty záběrů na Rio de Janerio a okamžik i v rozestavěné Brasílii. Pokud se však film točil, jako bylo zvykem jen v Římě a okolí, pak druhá jednotka v Brazílii a hledači lokací v Itálii odvedli fantastickou práci – jako by se natáčelo kompletně v Riu! Dočkáme se i dostatku akce, která patří k nejlepší, co jsem v podobných filmech viděl – dynamická, se zajímavou choreografií. Pověstnou třešní na dortu jsou špionská udělátka. Skútr Vespa, který se mění v častou používaný skládací vrtulník či ponorku, a navíc tu máme bizarní BGF – Beautiful Girl Finder. Když k výše řečenému přidáte ještě přiměřené množství humoru, dostanete film, který dělá žánru eurospy jen a jen čest. ()