silentname

"The Connection" je celkom zaujímavé sci-fi no vysoko dopláca na svoju slabú produkciu a scenár, ktorý mu neumožňuje ísť cestami, ktoré by z toho urobili niečo čo by ohromilo viac. Potenciál tu je a je super vidieť, že naši hrdinovia vnímajú celú situáciu inak. Kým z Fostera mám pocit, že by tie schopnosti najradšej ani nemal, a že má obavy ich využívať a nechce reálne nikomu ubližovať, tak v prípade Very sa stáva veľmi jednoducho absolútne nekontrolovateľnou a jej emócie ju maximálne ovládajú. Problém filmu je, že viac to celé pôsobí ako veľký úvod, ktorý nám skôr slúži ako navnadenie na film. A reálny film ostal niekde potom stratený. Ako som povedal, scenár nie je veľmi silnou stránkou, lebo v závere mám pocit, ako keby sme mali pokračovať konečne niekam. No film sa skončil. Je to napísané viac spracované ako štúdia postáv a ich schopností, než ako reálny príbeh, ktorý má úvod, jadro a záver. Ale je to celkom zaujímavé. Keby sme ešte len vysvetlili čo sa vlastne reálne stalo tým, ktorí dostali silnú dávku a prečo sa vlastne zbláznili a začali byť agresívni. No toho sa nikdy nedočkáme. Takže odporúčať síce nemôžem, no nemám pocit, že by to bola úplná strata môjho času. Niečo tu je, no Nicholas Naylor ten potenciál príbehu nevytiahol tak ako mal. Hodnotenie: C+ ()