• Krátkometrážní

96 hodin: Odplata (2012)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $139,854,287Tržby Celosvetovo $377,807,404Tržby za predaj Blu-ray v USA $20,498,304 //počet predaných kusov 921,365Tržby za predaj DVD v USA $43,726,723 //počet predaných kusov 2,460,131║ Jednoduchý béčkový scenár ako tuctové akčné vývarovky zo Seagalom, Je to vyprodukované absolútne bez väčšej snahy, kde oproti prvému dielu tu všetko funguje maximálne tak z polovice, nemá to tu patričnú dravosť a nápaditosť, Megaton je všeho všudy len rutinér bez nápadu čo už potvrdil v predošlích akčných filmoch, plus na vrch je tam miestami až neznesiteľne rýchli strih, zlatý Pierre Morel, akcia ešte újde ale tu už vyznie Neeson viac nevládne akoby dochádzal, skôr dcéra(Maggie Grace) upúta, ničím zvláštni priemer. /videl v kine: 55%/

Skyfall (2012)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $304,360,277Tržby Celosvetovo $1,108,561,013 Tržby za predaj Blu-ray v USA $52,508,524Tržby za predaj DVD v USA $48,072,806║ __ Kolekcia Bond 50: Tržby za predaj Blu-ray v USA $89,702,673 //počet predaných kusov 494,549 ║__ Sam Mendes a akcia nejde až tak dokopy, dejový koncept ujde a Mendes sa snaží vystavať drámu ale..., určite to je ale hodnejšie než predošlé Quantum of Solace ale na Casino Royale a jeho kompaktnosť a dravosť sa to nechytá, tento diel je skôr taká retro dôchodcovská etapa kde ako keby už Daniel Craig dožíval a pýtal sa o výmenu. Samozrejme že Craig svoju úlohu slušne ustojí ale absolútne ho zatieni Javier Bardem, ak by dejové neduhy boli vybrúsené tak by to bola slasť, lebo Bardem ako zloduch v danom koncepte mohol úžasne fungovať a aj preto si nepomôžem ale scenár mi príde na rýchlo zbúchaní alebo počas natáčania menení, lebo miestami to dosť striela mimo, hlavne keď chce Bond na vlastnú päsť ukryť M a to skoro bez výbavy a zbraní. Podstata je taká pozerá sa na to dobre, hlavne od chvíle čo nastúpi v druhej polovici filmu zloduch Bardem. V rámci štábu je tam cítiť aj druhého režiséra Alexander Witt-a, ten určite kočíroval akciu a bezpochyby aj skúseného strihača Stuart-a Baird. Osobne som od filmu čakal ale viac. /videl v kine: 80%/

Shake Hands with the Devil (2007)

Rozpočet CAD 11miliónovTržby USA $68,249Tržby Celosvetovo $68,249▐ výhrady by som ani nemal, lebo zrežírované to je dosť dobre, Roy Dupuis to pekne po celý čas ťahá, krutosť tam je cítiť ale nevryje sa až tak ako by mala a chýba mi tam civilný rozmer, malý ľudský rozmer, príbeh skupinky utečencov ktorý by strhol /60%/

Frigo na divadle (1921)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $83,000▐ miestami si nabral Keaton riadne sústo aby všetko postíhal, škoda že kvalita obrazu nie je moc zachovalá dosť to ubralo z kvality /40%/

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Rozpočet $69miliónovTržby USA $37,519,139Tržby Celosvetovo $116,008,407Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,036,831 //počet predaných kusov 402,141Tržby za predaj DVD v USA $6,003,465 //počet predaných kusov 371,040║ Bekmambetov v plnej béčkovej kráse, kolosálny úlet ktorému ale chýba patričný nadhľad aby sa dal užiť plnými dúškami. Slušná akcia, trikovo kolísavé ale aspoň snaživé a za ten rozpočet človek dostane viac než by čakal, ako taká popcorňová traškarina sa to dá porovnať s výplachom ako Bojová ľod. /40%/

Frigo na mašině (1926)

Rozpočet $750,000Tržby Celosvetovo $1,000,000▐ Geniálny film, až neskutočne nápadité scénky, na tú dobu to malo slušný rozpočet ale je vidieť že ho dokázali krásne využiť, lebo má to svoj rozmach, veľkolepú výpravu a poctivé herecké výkony. /100%/

Le fatiche di Ercole (1958)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,000,000Tržby Celosvetovo $5,450,000▐ nestrhlo tak ako by som čakal, postupom času to príde na dosť monotónne podanie /45%/

Rytíři (1993)

béčko ako sa patrí, plné akcie, nebojácnej ženy a občas aj celkom vydarených skokov a záberov /40%/