Million Dollar Baby (2004)

Tenhle dosti komorní film pana Eastwooda mě totálně dostal. V první části filmu mi hlavní zůčastnění přirostli k srdci a poté, co Frankie dal Maggie injekci jsem neudržel nával emocí a uronil několik slz. Famózní film s výborným koncem, který nepůsobí nijak kýčovitě, jako třeba v Titanicu, ale naopak naprosto přirozeně. Nádherná decentní hudba pana Eastwooda, herecký koncert všech zúčastněných, parádní kamera... Smekám!

Iron Maiden: Rock in Rio (2002) (koncert)

Jeden z nejlepších metalových koncertů, zaznamenaných na videonosič. Postarší pánové v životní formě, špičkový zvuk, nejlepší možný výběr skladeb, úžasná atmosféra. Bravo MAIDEN!

S & M: Metallica with Michael Kamen Conducting the San Francisco Symphony Orchestra (1999) (koncert)

Skloubení rockové/metalové hudby se symfonií není nic nového a Metallica s tím rozhodně nepřišla (spíš tohle spojení znovu oživila spolu s kapelou Rage). Nic to nemění na tom, že moje nejoblíbenější skupina se nikdy nebála experimentovat a tenhle pokus se mi sakra líbí. Výborníy zvuk, výborný zpěv, maličko horší výběr písní. Michael Kamen R.I.P.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Nechápu veškerý cirkus kolem tohohle filmu. Po nadšených reakcích jsem čekal dokonalou bojovou vřavu, ale dočkal jsem se pouhých pár herců tajtrlikujících před modrým plátnem ve studiu, hromadou sparťanského nacionalismu a hrdosti, filmařského patosu a scénáristického zoufalství.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Nářez! Poslední Rambo se může směle a bez problémů podívat jedničce do očí. Sice tady chybí jakýkoliv "sociologický" rozměr prvního dílu, ten je však bohatě nahrazen syrovými efekty, nájemnými žoldáky a nejintenzivnější poslední filmovou čtvrthodinkou všech dob. A co víc, násilí a krev tady mají své nezastupitelné místo. Už mi přišlo dost legrační, že doteď nechával snajpr s puškou jen směšně malou červenou tečku na bundě. MASAKR jak má být a jaký ve skutečnosti i je.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

AAARRRRGGHHHH!!!!! No jo, můj absolutně nejoblíbenější seriál. Pro těch 5* bohužel nemám racionální vysvětlení. Žeru naprosto všechny řady, O'Neill ne-O'Neill, Hammond ne-Hammond, prostě tenhle seriál miluju a miluju a miluju a maluju...

Dr. House (2004) (seriál)

Na tomhle seriálu se mi líbí snad všechno. Obsazení rolí, charaktery jednotlivých postav, Housovy hlášky a slovní přestřelky i v rámci nemocničních seriálů zajímavý námět. House je prostě hvězda.