Knight Rider (1982) (seriál)

Ten seriál jsem jako dítě zbožňoval a když jsem pod stromečkem nalez plastového Kitta na setrvačník, div jsem napadal radostí do mdlob. Teď, po více než patnácti letech letech, během kterých jsem si vytvořil celkem slušnou averzi vůči Davidu Haselhoffovi, mi tento seriál o mluvícím, poměrně papundeklovém autě a jeho hrdinném kámošovi přijde poměrně přiblblý. Jenže ta nostalgie je silnější než já.

Život v oblouznění (1995)

Další naslepo koupené dvd z levných knih! Takovou "zárukou" kvality pro mě byla jména Buscemi-DiCillo, dvojka, která když se sejde, tak to už za něco stojí ! No, a opět výhodná koup! Ale musím uznat, že by možná stačilo si to pujčit! Film je to velmi originální, vtipný a zajímavý, nicméně oprati Životu v sedmém nebi a Bouchačkám a Bouchačím poněkud nevýraznej a fádní! Useklej konec! Je top prostě jen okamžik z části natáčení filmu! Ke konci už je kupení problému vynucené a předvýdatelné! každopádně zábavný film!

K-19: Stroj na smrt (2002)

Zidealizovaná historie plná hrdinů a klišé, která obsahuje jednu silnou scénu a více jak dvě hodiny nudného patosu! Známá jména, ale mdlé herectví!

Roming (2007)

Bych řekl, že film stojí čistě na Polívkovi! Labuda je nadprůměrnej - ale jeho postava mu nedává takové peprné hlášky do pusy, jako ta Polívkova, takže vlastně to co hrát měl zahrál skvěle! Ze začátku mi přišla velmi zajímavá ta rovina o tom králi Somálim, ale asi od půlky filmu už byla hrozně nudná a pokaždý když se tam objevil Somáli, tak jsem usnul a pak už se mi blbě probíralo na tu "reálnou" část! Účastníci zájezdu se mi líbili víc!

Vrchní, prchni! (1980)

Legendární klasika z geniálních mozků pánů Smoljaka a Svěráka. Takhle namíchat dokonalý humor a "vážnější" téma, aby z toho vzniklo podobně nezapomenutelné a citované dílo oblíbené všemi umějí prostě jen oni. Tady Troška vidí, že lidová komedie neznamená primitivní komedie.

Goyovy přízraky (2006)

no...co říct! Zklamání to je i není! Po negativních ohlasech jsem čekal něco horšího,ale na Formana je to přeci jen slabší! Pokud se u nějakýho filmu dá mluvit o naprosto nevyužitém potenciálu, tak je to tady! Forman si vzal moc věcí najednou a tím pádem se žádné rovině filmu nevěnoval dost důkladně! Jako portrét doby je tam moc málo politiky a jako drama tří hlavních postav je tam moc málo emocí! Nádherný poslední záběr dokazuje, co z toho mohlo být, kdyby se víc zaměřil pouze na Inés, Lorenza a Goyu a ne na dobové události! Herci skvělí, hlavně Bardem! Portmanová mi tam neseděla! Na patnáctiletou je moc stará, na starší zničenou moc mladá! Ale jinak pěknej film!

Sedm samurajů (1954)

No...jsem nadšen! Ten film je geniální! Měl jsem strach z dlouhé stopáže a že to bude natahovaný, ale tři a půl hodiny uteklo jak voda a já byl zklamanej, že už je konec! Úžasný postavy! Do top 20 určitě putuje! Mnohem lepší než Sedm Statečných!

Vítězové (1985)

Viděl jsem to strašně dávno a jediné co si pamatuju je skvělý oknírkovaný Costner, dojemný závěr a celkový dobrý pocit z povedeného sportovního filmu.

Šepoty a výkřiky (1972)

Samé poetické komentáře tady, jak je to promakené , promyšlené a vizuálně nápadité! Asi jsem příliš netrpělivý, ale pro mě je to kromě menší deprese značně nudné!

Vybíjená (2004)

Takhle hodně a hlasitě jsem se hodně dlouho nezasmál! Ze začátku to vypadalo, že to nebude nic extra (prvních deset minut jsem se zasmál jen jednou "Ošklivost a obezita jsou geneticky získané vady, stejně jako plešatost nebo nekrofílie") ale pak se to rozjelo a já se pořád tlemil! Stiller zahrál svého magora uplně dokonale a ivšechny ostatní postavy jsou perfektní!A cameo Davida Haselhoffa a Chucka Norise taky nemá chyby! Rozhodně jedna z nejvtipnějších komedií, co jsem poslední dobou viděl!9/10