• Western

Most špiónů (2015)

Výborný špionážní Spielbergův thriller dle scénáře bratří Coenů a na základě skutečných událostí. V hlavní roli tvrdohlavý právník "stojící muž" v podání Toma Hankse, v pozadí studená válka, strach z jaderných zbraní a Berlínská zeď.

Osm hrozných (2015)

Výborné a chytře natočené, s nevšedním extra širokoúhlým formátem. Škoda jen té neprostříhané ukecané první půlky filmu. Druhá půlka už byla Tarantinovský krvavý pulp western :D

Tatínek (2004)

Krásný pohodový film o Zdeňku Svěrákovi, kterého mám rád.

Ponorka Hunley (1999) (TV film)

Průměrný film s technickým bonusem prvního útoku ponorky a to ve válce Severu proti Jihu, s několika emotivními scénami. Výborná je scéna s ponorkou na dně s nefunkčním čerpadlem, nebo třeba bombardování divadla a společné písně Jižanů.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Výborná Cate Blanchett podruhé v roli královny Alžběty I. Ostatní postavy jsou trochu šedší, výraznější je ještě Clive Owen v roli námořního kapitána. Film trochu popisně vykresluje období střední vlády Alžběty, popravu Marie Stuartovny a válku s mocnou španělskou Armadou. Jen tomu chybí trochu více kumštu, zato je třeba pochválit kostýmy.

Východní přísliby (2007)

Takový kratší ruský Kmotr nebo Skrytá identita, pokud bych měl Východní přísliby popsat jednou větou. Stejně jako u Kmotra je jeden film nedostačující pro popis celého potenciálního děje, podobně i herci jsou výborní - zde Naomi Watts a Viggo Mortensen. Hvězdami tetovaní vorové v zakoně, zklamání ruského kmotra ze svého syna, mrtvá čtrnáctiletá rodící dívka, krev, podřezaná hrdla a uřezané prsty.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Výborný historický film o vojenské podpoře USA vesničanům v Afghánistánu v době války se Sověty. Tom Hanks jako nasraný senátor lobbující za dodávky protiletadlových střel, Julia Roberts jako jeho přítelkyně a Philip Seymour Hoffman coby expert CIA na Afghánistán, takže skvělé je i obsazení. Film má spád a přináší mně dosud neznámé informace o historickém paradoxu, kterak Afghánci vyhnali nejprve Sověty a mimo rámec filmu o pár let později později zase Američany...

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Bum, bum, bum. Bum, bum. Bum, bum, bum. Plno akce, maličko srandy, akční hvězdy, dál už nic.

Poslední legie (2007)

Historie konce Římské říše pro teenagery. Spousta dobrodružství, racionální základ - a filmově o ničem.