Tetovaný (1968)

Abych se tak přiznala, tento film mě za srdce příliš nechytil. Bude to asi tím, že vůbec nejsem zvyklá na Gabina a dá se říct, že ani na umírněnější herectví de Funese. Je to jedno s druhým, když něco neklapne, prostě se to "až tak" nelíbí. Pár povedených situací tam ale bylo, propadák to určitě nebyl.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Tolik vtipných hlášek už se pro mě asi v jiném filmu nenajde. Můžu to vidět tisíckrát a vždycky je to vtipné. :)

Slunce, seno a pár facek (1989)

Řekla bych, že ti, kdo píšou, že je to ohrané, a proto dají ODPAD, vůbec nehodnotí objektivně. Kdyby si ten film pustil kdokoliv poprvé, bude se bavit. A myslím, že dokonce u všech třech dílů, i když tenhle díl je nejlepší. A ty hlášky :) Pokud se na to nedívá při každé "televizní premiéře" nebo neohrává každý týden na dvd, tak jednou za čas je dobré si to pustit a zasmát se.

Discopříběh (1987)

Tenhleten Diskopříběh "jednička" to je pro mě český film, který když dávají v televizi, podívám se na něj a LÍBÍ SE MI. Je to z velké části díky Michalu Davidovi a jeho písničkám, ale pokud to vezmu z hlediska děje, je to takový obyčejný příběh teenagera, který se zamiluje, chvíli je šťastný, potom zase nešťastný a tak nějak dokolečka... a má obyčejné problémy, které má člověk před dvacátým rokem, vyrůstal bez matky jen s tátou v socialistickém činžáku, žije si podle sebe, zpívá si své diskohity a podobně... Já opravdu nechápu lidi, kteří hodnotí podle ostatních bez toho, jaký ten film má smysl, jestli se jim nelíbí aspoň hudba, herci, já nevím, cokoliv. Proč se musí všichni slepě opičit po ostatních? Nevím, možná to vidím jinak než ostatní, ale tento film rozhodně nepovažuju za jeden z nějvětších českých propadáků.

Gia (1998) (TV film)

Film podle skutečné události inspirovaný osudem této divoké a bezprostřední modelky. Výkon Angeliny Jolie byl opravdu jedinečný, filmaři věděli moc dobře, koho do takové role obsadit. Angelina tam sedí jako pr.... na hrnec. Možná i toto je hlavním důvodem, proč tento film tak obdivuju. Podle mě je to jedno z nejlepších dramat vůbec.

Muž se železnou maskou (1998)

Nechápu tak nízké hodnocení... Možná proto, že jsem neviděla původní starší film, nebo prostě proto, že v tomhle filmu hráli snad všichni moji oblíbení herci. Tenhle příběh z doby Ludvíka XIV. mě naprosto fascinuje a dokonce mě přesvědčil k přečtení knížky Muž se železnou maskou od Johna Noonea, která se zabývá různými teoriemi, kdo vlastně ten muž v železné masce mohl být... Je to takový mysteriózní přežitek doby francouzského absolutismu... V knize až skoro detektivní zápletka.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Skvělý, úžasný, jedinečný... Další důvod pro to, aby si člověk oblíbil Stevena Spielberga a utvrdil se v tom, jak jsou herci v hlavních rolích kvalitní... Leonardo, Tom Hanks i Christopher Walken se skutečně ukázali! A k příběhu nemám absolutně co dodat, zvlášť když je natočen podle skutečných událostí... Frank byl tak mladý a přesto dokázal bez váhání prchat před nejzkušenějšími agenty FBI. A ještě k tomu ten konec... Tak rozporuplný, kdy Frank jakožto největší padělatel nejrůznějších šeků, diplomů a kdoví čeho všeho ještě, se stane zaměstnancem FBI a radí agentům při vyšetřování. Při prvním zhlédnutí jsem se dívala s pusou spadlou až ke krku, při dalších zhlédnutích se skvěle bavím. !Scénka, kdy se rozhodne Frank učit na škole jako supl, ta mě nejvíc dostala :))

Pláž (2000)

Úžasné, atmosférické, vrývající se neustále do paměti; sympatičtí herci, úžasná hudba, velice zajímavý příběh. Absolutně nechápu tak nízké hodnocení.