Zloba - Královna černé magie (2014)

Nejsem fanouškem Hollywoodských předělávek klasických pohádek, většinou z toho vznikne barevné cosi. Tento osud se nevyhnul ani Maleficent. Naštěstí na rozdíl od jiných podobných filmů má Zloba Anjelinu Jolie, která ve filmu dostává dostatek prostoru. Princezna Aurora (Růženka) si ponechává svou pasivnější princeznovskou polohu a Elle Fanning nemám moc co hrát, princ je vyloženě do počtu. Hezké podívání na nedělní odpoledne.

Interstellar (2014)

Interstellar není filmovou dírou do světa, ale rozhodně je to jedno z nejlepších sci-fi posledních let a já jen doufám, že budeme dostávat více sci-fi typu Interstellar a méně Strážců galaxie a Iron manů. Matthew McConaughey výborný, jak se dá poslední dobou předpokládat a ostatní mu zdatně sekundují. Hudba výborná, tvoří velkou součást atmosféry. Záběry z vesmíru fascinující, ale je jich žalostně málo. A tu poslední čtvrthodinu bych klidně natáhla na hodinu.

Divergence (2014)

Další nijak nevybočující film pro dospívající slečny, ve kterém je tolik nelogičnosti, že je třeba nepřemýšlet. Hlavní hrdinka se zase musí postavit zavedenému systému v dystopickém světě a zase si sáhne na své dno a zase u toho pozná svou lásku. Koho tyto filmy baví, nebude zklamaný. Kdo se těší na herecké výkony nebo Kate Winslet, zklamaný bude, protože Kate se ve filmu objeví dohromady asi na deset minut a ti teenageři to nezachrání.

Lásky čas (2013)

Je to romantická komedie a Rachel McAdams hraje hlavní ženskou roli, zase je milá, zase je lehce ztřeštěná a zase z toho trochu bolí zuby.

Ramona (2010)

Nezávadná sladká rodinná komedie o neexistující ideální rodině s hyperaktivním, až přehnaně roztomilým dítkem.

Zmizelá (2014)

Trochu lituji, že jsem nejdříve četla knihu, protože jsem přišla o překvapení ze spousty zvratů (takže jsem si jen odfjajfkovávala bod 1, bod 2...), díky který je právě mnoho diváků nadšených. Zmizelá je skvělý film s atmosférou odpovídající knize. Jelikož (nebo přestože) scénář psala sama autorka knihy, dala si záležet na tom, co nechat a co vyhodit, bez toho, aby ve snímku zůstal zbytečný materiál. Nicméně obdivuji, jak se do dvou a půl hodin vešlo všechno to důležité, aby to zároveň zůstalo srozumitelná, divák nebyl zmaten a dokázalo to vystihnout povahu všech postav. Fincher zabodoval se svou režií. Opět. Pokud se vám líbil vizuál Dívky s dračím tetováním, nebudete zklamáni. Vypiplaná scéna po scéně, dokonale vybraní herci. Jeden z nejlepších filmů tohoto roku.

jOBS (2013)

Ale jo, vůbec to nebylo špatné. A i když má film přes dvě hodiny, přišlo mi toho spousta nevyřčeného, že se neprojevila ta pravá Jobsova povaha, kterou dokáže popsat i 64 stránková kniha zjednodušené anglické četby. Kutcher byl fajn, problém jsem měla se střihem a scénářem - spousta mezer, sem tam jsem se ztrácela. Přesto se mi to líbilo stejně jako Fincherův Social network, který byl vypiplanější, přesto nijak dokonalý. Překvapilo mně jak je Kutcher ve filmu mladému Jobsovi podobný.

Carrie (2013)

Tak toto je zoufalost. C. G. Moretz mám ráda, ale do role Carrie se absolutně nehodí. Má to být uťápnutá ošklivka, ale i se zdáním nenalíčeného obličeje (nebo hlavně díky němu) svým vzhledem trumfne i tu největší školní hvězdu. Musím říct, že herečka do této role nedorostla ani svým výrazem, ani hraním. Filmu chybí atmosféra, osudovost nebo cokoli originálního - hlavní věci, díky kterým sedmdesátková Carrie tak šokovala. I teď když se podívám na verzi se Spacek, cítím mrazení v zádech. Ale tato nová Carrie je jen tupou napodobeninou. J. Moore zase zachraňuje film, tentokrát jako šílená matka, ale bohužel ani ona tentokrát nedokáže přesvědčit, že Carrie je nejen zbytečný, ale také drzý film, který si myslí, že svým ztvárněním může na sebe přenést pozornost z původní verze.

NON-STOP (2014)

Zmatečné akční drama. které nenabízí žádnou velkou originalitu, krom toho, že na palubě ohroženého letadla je hlavní hrdina vydírán pomocí mobilního kecálku, pokud se to dá za originalitu vůbec považovat. Odhalení zločinců je trochu překvapivé a hodně zoufalé. Hlavní záporák postrádá charisma a je jen dalším pěšákem ve hře, která je tady kvůli Neesonovi. Hlavně díky němu a J. Moore se ale na film dá koukat. Jinak, průměrná jednohubka bez chuti a bez zápachu.

Azur a Asmar (2006)

Skvělé. Škoda jen té multikulti agitky.