Divoké včely (2001)

Byla to sranda a já si ji užil, jelikož to na mě dýchalo čímsi známým´. Jsem z města, ale dost času jsem v mládí o prázdninách trávil na chatě na venkově a vím jak tam vypadá taková hospodská atmosféra. Scénář je sice praticky o ničem, ale i tak mi uplně stačilo na chvilku nahlédnout do Slámova světa a oblíbit si svým způsobem všechny jeho obyvatele. Smutně rozumnou Vilhelmovou, "Velkého bráchu" Marka Daniela, roztomile pomalého Raušera, vidláckého parchanta Duška, excentrického, svým způsobem roztomilého pablba Lišku, ale HLAVNĚ naprosto úžasného Cyrila Drozdu, jehož filozofující otec je jedním slovem skvostný. Nedotažená, ale příjemná záležitost. "Dobrá je, ostrá je, jak se menuje?" - "Božka." 70%

Brak (2002)

Jednu za úpornou snahu, za dva tři slušné vtípky a za to, že jde o film české provenience. Zbytek je tak neumětelský, křečovitě pohodový, oplývající tak příšerným scénářem a tak nehoráznými herci, že je to opravdu k nevydržení. Směšné (ovšem v naprosto nesměšném smyslu slova). 10%

Alexander Veliký (2004)

Řemeslně samozřejmě velice precizní. Casting, herecké výkony, kamera, to všechno se dá jen stěží napadnout. Ovšem Stone přestřelil co do tempa a zajímavosti vyprávění. Tříhodinová stopáž je opravdu hodně a když řeknu, že z toho jsem se v kině bavil hodinu, budu malinko přehánět. Zkrátka, Alexandrovi chybí jiskra, která dělá velké filmy. Možná trošku víc historické fabulace - i když mám rád historii, mnohem víc jsem se bavil u Gladiátora a Statečného srdce než u historickým faktům daleko věrnějšího Alexandra. Nevím. Možná si k němu najdu vztah napodruhé, zatím jsem docela zklamaný. 60%

Human Traffic (1999)

Oproti "vážnějším studiím" života feťáků (Trainspotting, Requiem for a dream) je Human Traffic bezstarostnou hříčkou, příběhem, který by vám o svém mládí vyprávěl spokojený třicátník, který s klubovým životem brzy po dvacítce sekl. Moc dobře si pamatuje jaká to byla sranda, kolik prkotin tehdy řešil a jaké blbosti plácal, když byl sjetý a teď se nad tím zasněně usmívá. Ale ta Lulu byla kost! Osobně mám pro britské filmy (a komedie obzvlášť) slabost, tenhle patří k mým nejoblíbenějším. Mladí herci to se do rolí pěkně vžili, i režie sama je mladistvá a vynalézavá. Pokud chcete s touhle waleskou bandou prožít jeden welice zábawný a wtipný pátek, newáhejte (není-li vám přes padesát a nejste zarputilí odpůrci drog), neměli byste být zklamáni. 80%

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

To jak na sebe narace neustále upozorňovala mi po chvilce začlo lézt krkem. Samozřejmě, ano, film je vysoce sebeironický, dělá si srandu ze sebe i z žánru detektivek, naráží na klasický i současný Hollywood a vůbec všemožně experimentuje s narací i formou, ale tahle snaha být stůj co stůj originální je až příliš křečovitá. Dále - i přes výše uvedený fakt, že se film nebere nijak vážně mě často přišel až příliš hloupý a kýčovitý... No, teď se mé hodnocení asi příliš neslučuje s počtem hvězd, takže pozitiva: hodně slušné herecké výkony, některé opravdu vtipné odkazy na filmy, herce atd. a od začátku do konce slušná dávka zábavy a černého humoru. Hlavně většina rozhovorů Perry-Harry (alias Kilmer-Downey) je úžasná! 70%

Celebrity Deathmatch (1998) (seriál)

Neviděl jsem toho moc a z toho mála mě opravdu pobavila sotva třetina. Ale nápad je to pěkný a za souboj Pacino / De Niro , kterému soudcuje Brando dávám čtyři... /ale berte je s rezervou/

Smrtonosná past (1988)

Výýýýborá akce. Něco mezi Posledním skautem a těmi nejlepšími akčňárny osmdesátých let. Willisův John McClane je správně sebeironický hrdina, cynický patriot a nadto poměrně uvěřitelný člověk, což se v době Komand, Rambů a podobných záležitostí muselo jevit jako balzám na nervy oduševnělejších diváků. Samotný film se pak skládá ze série nadstandartních akčních scén a záplavy gagů a suchých hlášek, které dodávají tomuhle snímku kultovní šmak. Akce perfektně odsýpá, McTiernan nás střídavě napíná a nechává zasmát, zkrátka rozhodně nemáte příležitost se nudit. S klidným svědomím 90%

Závrať (1958)

Závrať. Posedlost. Mystérie. Barvy. Atmosféra! Připravoval jsem se na zklamání, ale Vertigo mě spolehlivě a s neuvěřitelnou silou sundalo. Jediné co můžu doporučit - sežeňte si to a pak se na to v klidu (!) podívejte. Psycho je možná silné kafe, ale na Vertigo podle mě nemá. 100%

Gumídci (1985) (seriál)

Jednu za Tupouny, jednu za Stoupu a tu třetí... za Stoupu!!!! Kdo ho to daboval už si napamatuju, ale ten jeho hlas byl prostě žrádlo. Zbytek je nepřiměřeně přeslazený a stupidní -bože jak já jsem ty Gumoně nenáviděl... Proč jenom nikdy nemůžou vyhrát ti silní a zákeřní?! :-))) 50%

Jak jsem balil učitelku (1998)

Nemám slov. Anderson mě potřetí zasebou zabil. Teda mluvím o devastaci mé bránice a například o přehodnocení TOP 5 režisérů na mém profilu. Life Aquatic mě nakopl, Royal Tenenbaums přesvědčili, že se nejedná o náhodu a chronologicky nejstarší -nepočítám dvě prvotiny- počin tohoto geniálního (a zde si za slovem geniální stojím) Američana mě utvrdil v tom, že se jedná o jednoho z nejosobitějších a nejsvěžejších režisérů současné kinematografie. O ději filmu se nebudu nijak rozepisovat, jen podotknu, že tenhle film (stejně jako jeho mladší bráchové) je pro mě příkladem dokonalé spolupráce všech složek nutných pro vznik filmu. Scénář, herecké výkony (Murray zde vytváří svůj looserovský prototyp), originalita, hudba (ten soundtrack!) a hlavně TO KOUZLO!!! Wesi, jsi KING! 100%