Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

Po velmi slabém třetím díle si autoři dali 11 let pauzu, aby diváka lačného po nevkusných brutálních filmech, překvapili nejlepším dílem série. Přibylo různých absurdních brutalit, dětinských fórků, superhrdinů a superhrdinek (např. Master-Bater (čti masturbátor), který likviduje své protivníky monstrózní ejakulací) přibylo množství polonahých či nahých hereček a tentokrát i herců. Kromě již zmíněných herců (padlé dětské hvězdy Coreye Feldmana, super Stana Leeho a pro hororového fanouška určitě ne neznámého Eliho Rotha) bych ještě zmínil Lemmyho z Motorhead a playmate Julii Strain, která samozřejmě ukazuje své vnady a mimochodem sloužila jako model k vytvoření hlavní hrdinky v animáku Heavy Metal 2000, kde rovněž hlavní hrdinku nadabovala. A abych nezapomněl, Toxic Avenger se tentokrát dostal do opozitní dimenze, kde je všechno naopak než v jeho rodném Tromavillu.

Toxický mstitel 3: Poslední pokušení Toxieho (1989)

Třetí díl dobrodružství nejfekálnějšího ze superhrdinů postrádá po většinu stopáže kouzlo předchozích dílů. Sem tam se objeví podpásový infantilní fórek nebo odkaz na jiný film (Alien, Angel Heart, Coming to America). Ale nějak mi to přišlo málo. Asi tvůrci vyčerpali fantazii u předchozích dílů a jiných podivných projektů studia Troma.

Malabimba (1979)

Má další návštěva do tenat erotického hororu. Souhlasím s obsáhlým dwiho komentářem. Jen bych doplnil, že hardcore scény jsou v tomto filmu celkem rušivé, protože vypadají, že jsou vystříhány z úplně jiného filmu. Vypadá to, že tvůrci si nebyli jisti, zda chtějí točit jen erotický film nebo porno. Hororová atmosféra je snad jen v pěti prvních minutách, kdy duch hledá svou oběť. Škoda. No a nakonec mi vadil mírně androgynní zjev představitelky hlavní role.

Žena vampír (1973)

Nebýt příjemné erotické atmosféry dám nekompromisní odpad. Tento film patří do kategorie nejsračkoidnějších béček. Upírka se prochází přes den na slunci a dokonce se v jedné scéně i opaluje. Po celou stopáž hraje ten samý vlezlý romantický hudební motiv, děs a hrůza. U jedné scény jsem se opravdu nasmál, a to při scéně proměny upírky v černého ptáka nebo snad netopýra (v záběru je letící pták, ale piští jako netopýr, asi je to ptakopýr). Kameraman se naštěstí snaží detailně zmapovat každý kousek nahého těla Liny Romay a obzvláště je vysazen na její chlupatý rozkrok.

Panna a netvor (1978)

Juraj Herz opravdu balancuje na hraně únosnosti. Jako malé děti nás na tuhle hrůzu vzali soudružky učitelky do kina, aniž věděly, o co jde. Myslím, že jsem nebyl jediný, který měl podstatnou část filmu zavřené oči a klepal se strachy. Dokonce, i když film později dávali v televizi, nechtěl jsem se dívat, protože jsem měl z tohohle hororu strach. Až v dospělosti jsem film viděl celý bez přivření oka a musím napsat, že atmosféra je strhující. URČITĚ NEPOUŠTĚT MALÝM DĚTEM.

Jason X (2001)

Pokud film nebudu brát jako horor, ale jako sci-fi akční hláškařskou komedii, tak dávám adekvátní hodnocení. Za tři ***. A Lexa Doig je opravdu pěkná pusinka.

Kořeny: Další pokolení (1979) (seriál)

Toto pokračování rozvíjí osudy Kunta-Kinteho potomků ještě více do hloubky než v knižní předloze. Nepřéhlednutelná je role Jiřího Voskovce v postavě ruského žida, který řádění KKK jen komentuje slovy, že jsou to suchaři, kteří ani neumí udělat pořádný pogrom.

Život Briana (1979)

Allways Look at the Bright Side of Life je podle mého názoru vůbec nejlepší a nejoptimističtější píseň, která kdy zazněla ve filmu.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Nejslabší díl z Jonesovské série. Jako malý jsem film žral. Nedávno jsem na něj narazil znovu a nebyl jsem schopen se dodívat do konce. Veškeré kouzlo zmizelo. Naštěstí se toto netýká zbývajících dvou dílů.