Sedm samurajů (1954)

Živelný herecký projev Toshira Mifuneho v roli Kikuchiya mě úplně uzemnil. Nevím nakolik to byl režisérský záměr a nakolik umění herce samotného, ale tento výkon zařadil Mifuneho do mého TOP 5 herců a těžko přetěžko bude tuhle pevnou pozici kdokoli jiný atakovat.

Junk: Shiryô-gari (2000)

Krví ani vnitřnostmi se v tomhle hororu nešetřilo, sem tam ukápne ze zombíka i jiná prapodivná tekutina. Vědec, který na začátku oživuje mrtvoly vypadá jako hlavní hrdina z Re-animátora a kapalina, kterou vpichuje mrtvolám do žil má opaleskující zelenkavou barvu (jaká náhoda), zločinci jsou dost šílení a členové jakuzy jsou všichni oblečeni v černých oblecích ala Tarantino (jaká náhoda) a celé se to odehrává ve stejné továrně jako Evil Dead Trap (jaká náhoda). Jasně film je neoriginální a vykrádá kde co (dále ještě minimálně Fulciho, Od soumraku do úsvitu, Versus), ale je také dost zábavný a je tu místo uřvané teenky uřvaný gangster :-) a hlavní nemrtvá zaporňačka umí měnit barvy (no fakt) a je to určitě nejvíce sexy zombie, co jsem kdy viděl.

Orel přistává (1976)

Chtěl bych vědět, co na film říkají samotní Britové, protože film je svým způsobem zvrácený. Jako hlavní hrdinové charismatičtí fašističtí vojáci (Caine, Duvall) a irský 'terorista' (Sutherland), zmínka o britských koncentračních vyhlazovacích táborech v JAR, irská otázka. No a film dělá z Američanů blbce v postavě amerického velitele v podání Larryho Hagmana ("Řeknu to na ně tatínkovi"). Ze začátku jsem se výborně bavil u Duvallových hlášek ("Když krásná žena mrkne na muže, zřídkakdy to končí orgasmem") a v druhé půli při Sutherlandových eskapádách a Cainově akci. A jako třešnička na dortu je zde Donald Pleasence v roli Himmlera.

Moje sestra vlkodlak 3 (2004)

Změnil se režisér, přibylo vlkodlaků i potenciálních obětí na sežrání, děj je situován místo do současnosti do 18. století, úplně však vymizela originalita předchozích dílů. Je to jen potvrzení pravidla, že různě nastavované série v podobě preqelů mají mizernou úroveň.

Moje sestra vlkodlak 2 (2004)

O hodně lepší než první díl. Vlkodlak vypadá skvěle, prostředí psychiatrické léčebny je v hororu vždy potěšující, stupňované napětí, grandiózní finále s nečekanou pointou (fakt jsem to do poslední chvíle nevytušil), Emily Perkins hraje moc dobře a jako třešnička na dortu je skupinová léčba drogově závislých hromadnou masturbací :-). Jediné, co mi vadilo byla postava Ginger, která byla do filmu naroubována opravdu dost násilně. Doporučuji všem, kteří mají rádi horory s tím, že můžou klidně vynechat první díl.

Predátor (1987)

Major Schaefer je i se svou jednotkou klaďas každým coulem, který zachraňuje utlačované lidičky od zlých partyzánů někde v jihoamerické džungli. Neví však jednu podstatnou věc, že ti zlí partyzáni nejsou pro americkou vládu hlavním cílem, ale je to nějaké místní zlo, o kterém vlastně neví nikdo nic, a které zabijí a z kůže stahuje hrdinné americké vojáky. A tento major i se svou jednotkou má tomuto zlu ukázat sílu americké armády. Je to na ten nejprvnější pohled pěkná bečková sračka. Ale všichni víme, jak to dopadne - jeden hodně zákeřný nesympatický emzák, který si myslí, že když má nejmodernější maskovací mimozemskou technologii a nejvymakanější zbraně, tak natrhne vojákům gaťata. Ale pěkně se plete, protože konečně našel lovnou zvěř, která nepůjde jen tak na porážku, ale ukáže mu, jak se má bojovat o život. Jeden z nejlepších sci-fi survivor hororů všech dob. A napíšu to upřímně, Arnold je v téhle roli fakt borec.

Trest smrti (2003) odpad!

Gangsterky jsou vděčným tématem mnoha filmařů a nepamatuji si, že bych do dnešního dne viděl nějakou, o které bych řekl, že byla špatná. Dnes se všechno změnilo potom, co jsem se dodíval na Capital Punishment. Hloupá, brutální splácanina s dementními dialogy. Nechápu, že tuhle pošahanou partičku gaunerů i s jejich šéfem policajti nepochytali už dávno, když za sebou museli nechávat neskutečně hodně stop. Ale pak by tento film byl nesmírně krátký a diváci by přišli o "zábavu". Možná, kdyby to byla část nějakého německého krimi seriálu, tak trochu přivřu oči, ale tohle je regulérní celovečerní film.

Krvavá Amazonka (1985)

Velice kvalitní "kanibalský" film o "hodných" divoších a zlých běloších. Je jen dobře, že do rolí divošských kamarádek hlavní hrdinky nebyly obsazeny klasické amazonské indiánky, ale celkem pěkné herečky, o kterých by se dalo říci, že nemají s indiány skoro nic společného. Příběh se samozřejmě neobejde bez nějaké té nechutnosti, která je ovšem vyvážena romantickými sekvencemi a snímáním krásné amazonské přírody. Rozhodně mnohem lepší film než slavný Cannibal Holocaust.

Visitor Q (2001)

Hledání cesty zpátky k sobě v jedné disfunkční japonské rodině skrz násilí a hodně zvrhlé sexuální praktiky. Takashi Miike je rozhodně největší a nejšílenější podivín současného filmového světa.

Proč? (1987)

Velmi moc mě mrzí, že podobná extempore se dějí i dnes. Jsem velký fanoušek fotbalu konkrétně Baníku Ostrava, což se dalo čekat vzhledem k mému rodnému městu, a na zápasy chodím, a vidím, že s tímto pravým "srdcařským" (je to pro všechny imbecily, kterých je opravdu moc, v uvozovkách)fanouškovstvím je to stejné jako v roce 1987. A je mi z toho někdy dost zle. A nejhorší na tom je, že se snažím přivírat oči.