• Krátkometrážní

Peach (1995)

Malý film o velkých věcech. Xena a Svár úplně jinak.

Doba přílivu (1994) (seriál)

A tady jsme se zamilovaly do Yannicka... Zpětně nám pak dobře udělalo hostování mnoha oblíbených tváří ze seriálů Roberta Taperta (Danielle Cormack, Willa O'Neill, Lucy Lawless, Jay Laga'aia, Erik Thompson, Britnney Powell, Jeffrey Thomas, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt...).

Warrior Women (2003) (seriál)

5/5 Warrior Women byly v podstatě jedinou sledovatelnou záležitostí s Lucy Lawless mezi Xenou a Spartakem, jinak svou kariéru ubíjela mezi rodinou, zpěvem, hostovačkami a jedním velkým EHM.

Záhadný případ Galginův (1923)

V NFA mají podivnou schopnost vydávat za poklady ty nejméně zajímavé filmy. Znovuobjevení Galgina odpovídá podobné kauze se Šachtou pohřbených ideí. Ano, je skvělé, že v 90. letech byly filmy dohledány a doplnily tak mozaiku českého němého filmu. Samostatnou kapitolou je pak letité opečovávání Jánošíka ve slovenského archivu... Nicméně, byly skutečně dohledány zajímavější filmy, než ty, které se z NFA dostávají na světlo světa pouze v zahraničí? Patří Galgin a Šachta na festilová plátna a kabelové televize více, než-li například Únos bankéře Fuxe? Lépe průměrné filmy zašantročit a pak oslavit, než se postavit k tomu, co by k dispozici už dávno být mělo.

Za československý stát (1928)

Hrubozrnná promasarykovská propaganda. Nikoli tak dobré jako Binovcovy legionářské filmy. Zajímavé a zábavné pouze jako vhled do historie. A samozřejmě vhodné pro rodáky z karlštejnska ;)

Covington Cross (1992) (seriál)

13/13 Báječná věc. A kdo by to byl řekl, že až po vývozu to bylo úspěšnější, než doma? Nejpamátnější díl je samozřejmě ten s variací na motivy de Laclosových Nebezpečných známostí. Požitek.

Modelky s.r.o. (1994) (seriál)

Slepá ulička spin-offu na druhou. Nicméně je to pochopitelné, v polovině 90. let se opravdu zdálo, že modelky vládnou světu. U nás například vycházela knižní série Fotomodelky Eileen Fordové a Simona Krainová je ostatně celebritou dodnes. Ale abych tomu úplně nekřivdila, Linda Gray byla vcelku fajn mimo Dallas a Carrie-Anne Moss teď zbožňuju v Jessice Jones. A z Granta Showa se mi podlamují kolena dodnes (není divu, že jeho šarmem byl propojen celý ten svět BH, MP a Modelek).

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

44/44 Diváci odchovaní Renaissance Pictures nemohou čekat každých deset let jen na jednoho Spartaka, takže pomalu přehodnocuju stanovisko a dívám se pod pokličku seriálu, který se nakonec ukazuje jako solidní přítel Herkula a Xeny.

Spartakus (2010) (seriál)

33/33 (3x) Starz! se inspirovalo úspěchy HBO, FX a Showtime a natočilo nového Spartaka jako seriál plný akce, krve a nevázaného sexu. To celé v počátku zabalilo do úhledného digitálního balíčku a příběhů z gladiátorské školy, kde má každý své sny a cíle. To by samo o sobě možná bylo dostatečně zajímavé, pro mě ovšem již méně, ale musím se pozastavit nad vynikajícími herci v klíčových rolích. Protože ti jsou tím hlavním pikantním lákadlem. Dokonalý pár Batiata a Lucretie hrají John Hannah a Lucy Lawless, kteří společnými silami posilují to nejlepší ze svých kariér. John už dávno není jen tím poskokem z Mumií a Lucy Xenou. Ačkoli Xena byla postavou s tolika tvářemi, o které se jen každé herečce může zdát. Je skoro neuvěřitelné, jak přirozeně vyznívají veškeré scény, jejichž nedílnou součástí jsou zápasy na smrt a nikdy nekončící soulože mnoha způsobů... Nahota není pobuřující, akce je nezbytností. Lucy poodhaluje vše, aby dávala tušit ještě víc, jak jen je tohle možné? A samozřejmě velice na místě jsou intriky v podání Ilithye Vivy Biancy. Andy Whitfield v titulní roli z počátku vypadal, že bude tím nejslabším článkem, ale vyvíjí se spolu se svou postavou a postupně se také stává elitním oblíbencem celé show. Což by samozřejmě bylo na pováženou, kdyby se k tomu nedopracoval ani v polovině, i když samozřejmě jisté vývojové stupně jeho charakteru jsou méně uvěřitelné. Z režisérů stojí na absolutním vrcholu Michael Hurst, jehož interpretace přinašeče deště byla dech beroucí a souboj s obrem nejmýtičtější. Samozřejmě svůj vysoký standard potvrdil Joe LoDuca na postu hudebním. Díky dokonalému prequelu Gods of Arena jsem přečkala velice uspokojeně čekaní na novou sérii Spartacus: Vengeance a vyrovnala jsem se s úvodními díly Blood and Sand, které zdaleka ještě nedosahovaly rozkoše a ukojení z druhé poloviny série. Spartacus je cestou televizního dramatu nové doby. Příběh revoluce třetí neúspěšné vzpoury otroků v antickém Římě nepromlouvá k dnešku tolik jako vzdor nobility, intriky, ambice a chtíč.

Spláchnutej (2006)

Solidní animák, ideální před spaním ;) Potěší hrátky s hračkami i některé reminiscence na jiné žánry. Reprízy ovšem nutné nejsou.