Divoké vlny (2007)

Veľmi pekná animácia, dobrý soundtrack, sympatické postavičky a zaujímavé spracovanie v štýle dokumentu – to sú všetko klady tohto fakt podareného animáku. Lenže som film hneď na začiatku prepukla (isto som nie som jediná) a to mu na čare trošku ubralo. A okrem toho to nebol príbeh, ktorý by ma dáko výraznejšie zaujal, chytil za srdce a ani som sa na ňom nejako extra nenasmiala. Ale to neznamená, že by bol Surf´s Up zlý – len nepatrí k tým úplne najlepším vo svojom žánri. Napriek tomu si ho vždy rada pozriem a zaslúži si pekné 4* :)

Nikdy to nevzdávej! (2004)

Vždy som si vravela, že sa mi tento film nepáči. Ale vždy, keď naň narazím, tak ho už proste musím dopozerať. Je to síce len ďalšia americká kravina, akých je ešte asi milión, ale myšlienku má celkom peknú a pravdivú - nech sa stane čokoľvek, človek by sa nemal vzdávať svojich cieľov a spraviť všetko preto, aby ich dosiahol. Samozrejme predvídateľný dej a klasický happy-end nesmú chýbať, ale aj tak musím dať až 3* :)

Veronica Mars (2004) (seriál)

Toto je jeden zo seriálov, ktoré som si nikdy nenechala v telke ujsť - vrátane početných repríz. Aj keď som zo začiatku o ňom pochybovala. Ale jednotlivé zápletky epizód a sérií boli zaujímavé a tak si ma nejak postupne Veronica Marsová získala. Čo však treba zdôrazniť - seriál by nebol tým čím je bez Kristen Bell, vďaka ktorej hlavná hrdinka, ironická detektívka, nemala chybu :) A síce je to teenagerský seriál, no s OC a jemu podobnými sa porovnávať našťastie nedá - 4*

Změna je život (2010) (seriál)

Ešte je skoro hodnotiť, videla som zatiaľ len prvé dva diely, ale musím povedať, že som sa do tohto seriálu asi zaľúbila. Pekná myšlienka, sympatický herci, podarené dialógy a trošku vtipu - príjemný, pohodový seriál a také niečo mi momentálne chýbalo. Teším sa keď si pozriem obidve jeho série a potom pridám hodnotenie. Zatiaľ ma Life Unexpected očaril :)

Velká ryba (2003)

Pútavý, krásny, zaujímavý, kúzelný – proste úžasný príbeh o mužovi, ktorý príbehy rád rozprával. Nech zneli akokoľvek neuveriteľne – sem tam sa v nich čarodejnica, vlkolak či obor vyskytli - ja som im verila a či im uveríte aj vy, je len na vás :) A nielen vďaka príhodám Edwarda Blooma vás film pohltí, ale aj vďaka jeho skvelej atmosfére. Vo Veľkej Rybe nechýba farebnosť, trošku viac fantázie, či množstvo krásnych filmových scén a láska :) Ewan McGregor bol v hlavnej úlohe dokonalý a podarilo sa mu vytvoriť ďalšieho nezabudnuteľného hrdinu :) Fantastické – 5*

Rande měsíce (2006)

Účelom komédie by malo byť pobaviť, že? Tak tejto sa to nepodarilo. Počas predvídateľného príbehu som sa celý čas nudila. A nepomohli ani herci. Až na Dana Cooka mi boli všetci hrozne nesympatickí. Druhý krát si toto už rozhodne nepozriem. Ale keďže som videla už aj horšie filmy, tak je to za 2*

A co když je to pravda? (2005)

Príjemná, oddychová a zábavná romantická komédia, ktorú si vždy rada pozriem. Príbeh je celkom originálny a ani sa tam nevyskytujú žiadne trápne vtipy, dokonca ma niektoré dokážu aj rozosmiať :) Dobrou voľbou boli aj herci. Mark Ruffalo a Reese Whiterspoon patria k mojim obľúbencom, vo svojich úlohách boli skvelí a ešte sa k sebe aj hodili :) Just like Heaven patrí k nadpriemeru vo svojom žánri a zaslúži si pekné 4* :)

Penelope (2006)

Vždy pri pozeraní tohto filmu mám takú dobrú náladu, ktorá ma ani po jeho skončení neopustí. Strašne dobrá atmosféra sála z tohto dielka. A aj herci boli veľmi dobre zvolení Či už Christina Ricci, James McAvoy alebo aj Reese Whiterspoon v jej trošku netradičnej úlohe – všetci boli veľmi dobrí a prirodzení :) A aj príbeh bol zaujímavý. Je to rozprávka so všetkým, čo k tomu patrí :) Vždy mi dokáže vyčariť úsmev na tvári. Kúzelné :) 5*

Alvin a Chipmunkové (2007)

Čakala som riadnu blbosť, ale nakoniec sa z toho vykľul celkom milý film. Aj napriek tomu, že príbeh bol dosť predvídateľný, vtipy pôsobili sem tam trápne a pesničky zneli ako od Šmolkov. Musím však pripustiť, že chipmunkovia boli roztomilí a ako celok sa mi to viac-menej páčilo. Byť dieťaťom tak tento film zbožňujem. Takto to je za pekné 3* :)

Ratatouille (2007)

Krásny príbeh – každý by mal ísť za svojim snom. Úžasná animácia – kreslený Paríž ma úplne pohltil. Jedlo vyzeralo chutne, takmer ako skutočné a vždy dostanem na niečo chuť, keď tento animák pozerám :) Všetko bolo dotiahnuté do tých najmenších detailov. Postavy – prepracované, vtipné a také, že sme si ich museli obľúbiť. Hlavne Remyho, ktorému som celý čas fandila, aby sa mu jeho sen podarilo splniť. Ratatouille je dokonalé animované dielko. Zábavné, dojímavé, originálne a krásne :) To je presne Pixar ako ho mám rada. 5*