Odplata Wyatta Earpa (2012)

Prekvapivo nízke hodnotenie. Od začiatku je jasné, že sa nejedná o žiaden blockbuster, a mňa osobne film veľmi príjemne prekvapil. Príjemne, pomaly sa odvíjajúci, priamočiaro jednoduchý film o zločine, vášni, pomste a spravodlivosti v krásnych exteriéroch ,,divokého západu,,. Vyzdvihujem hlavne spôsob sprevádzania dejom cez rozprávača (Kilmer), ktorý ideálne dopĺňal pohnútky a myslenie hlavných postáv.

Život je jen jeden (2011)

Pri tomto filme som sa podľa vysokého hodnotenia tešil na naozaj dobrú komédiu. V duchu som očakával road trip v bollywoodskom štýle, avšak dostal som iba film, ktorý sa až zúfalo pokúša byť neindický. Namiesto zábavy a vtipných situácií, ktoré sa pri cestovaní dajú zažiť, sa hrdinovia vysporadúvajú so svojimi osudmi a rozjímajú o tom, či žijú svoje životy ako vždy chceli. Vo filme sa skoro nespieva a netancuje, čo v indickom filme proste nemá chýbať. Posledná scéna - spomalený beh troch hrdinov, bol už aj na mňa veľa. Mal som pocit, že pozerám na scénu vystrihnutú z amerického béčka o amerických hrdinských vojakoch niekde v Afganistane. Veľké mínus teda za nevtipnosť, plus za krásnu španielsku krajinu.

Yamada, samuraj z Ayothaye (2010)

Všetci milovníci martial arts pozor. Aj keď to nie je žiadny Tony Jaa a jeho geniálne Ong Bak, tento film je vašou povinnou jazdou. Náš hlavný hrdina sa ocitá v thajskej osade plnej meter dvadsať vysokých a dosť nahnevane vyzerajúcich bojovníkov, musí prehodnotiť svoju životnú filozofiu, samozrejme prekvapivo absolvuje tréning toho naj z muai-thai a to všetko je popretkávané životnými a filozofickými múdrosťami miestneho guru. Toto sa zmestí do prvej hodinky filmu, kde vyzdvihujem prekrásne exteriéry, naozaj hrozivých thajcov, vynikajúcu choreografiu bojových scén a úžasný, nevtieravý hudobný doprovod. Potom ale nastáva problém. Turnaj, kde som sa tešil na tie najlepšie duely, je zostrihaný do cca 5 minút a vyzerá to ako upútavka na prenos K1. Vedľajšia zápletka s Mjanmarcami je od veci a súboj v lese úplne prehnaný, pričom sú tu použité až nevkusne a často neprehliadnuteľné zrýchlovačky. Koniec nastáva, keď sa náš hrdina vyberie naplniť svoj osud a ninjovia vyzerajú ako parta babrákov na bitúnku. V konečnom dôsledku ale celkový dojem 6/10.

Tajemství (1999)

Dobrá zápletka, dobrá hudba, naivne dobré herecké výkony, prosto dobrý film, ktorý má hlavu a pätu. Pomaly sa rozvíjajúci dej, trochu dlhšia stopáž, ktorá ale vôbec nie je na závadu, že si človek až zvykne na túto neobvyklú rodinku a nejak mu prirastie k srdcu. Takmer všetko za 5*. Avšak úplne ma zarazili chýbajúce city po strate dcéry / manželky (???). Nebyť tohto momentu, bolo by to bezchybné. Plus sa pridávam k zástupu nových fanúšikov okúzľujúcej Ryoko Hirosue.

TACHO (2010)

Po dlhom čase prišla česká komédia, pri ktorej som sa dobre pobavil. Pri kvalite českých a slovenských komédií posledných rokov je podľa mňa TACHO jednoznačný nadpriemer. Trošku zamrzí, že vtipné scény sú postavené zväčša na nadávkach, ale pri tomto filme neurazia, dokonca sa mi k charakteru postáv hodia. Scenár, keďže je to komédia, nie je žiadne veľdielo, ale kvôli tomu sa určite komédie nepozerajú. Veľké plus za Romana Pomajba a Martina Havelku. Výborne pobaví, skrz nadávky však nepoteší rodičov s deťmi.

Kazatel (2011)

Priest 3D je žiaľ len odvarom sľubovanej popcornovej chuťovky, na ktorú ma navnadil trailer. Na akčný film je v ňom málo akcie. Jedná sa pravdupovediac iba o posledných 20 minút. Jedinou výhodou je, že vzhľadom na stopáž sa nezačnete až tak nudiť a očakávaná akcia príde relatívne rýchlo. Možno to je zároveň aj nevýhoda filmu, keďže občasná efektová akčná odbočka by určite zvýšila výsledné hodnotenie filmu. Ak bol film braný ako horor, tak nemusíte mať obavy, báť sa rozhodne nebudete. Iba ak sa zľaknete naozaj tvrdých pohľadov Paula Bettanyho, ktorý je jedným z mála svetlých momentov filmu. Post apokalyptické prostredie bolo vykreslené nádherne, počnúc krajinou a končiac mestami, kde sa miešal temný industriál budúcnosti a western minulosti. Celkový dojem ale žial bol už len degradovaný absenciou 3D efektov, kde som ich napočítal presne 2 za celý film. Dúfajme, že pokračovanie (ak teda nejaké bude) bude naozaj akčný film.