Správci osudu (2011)

Tak toto áno, presne toto môžem. Matrix v novom prevedení. Hračky osudu, predurčenie a rozprávky o tom, to si vždy rád pozriem. Navyše celkom origoš podané. A to som nevedel, do čoho idem! Po "zmrazení" postáv som sa do filmu tak zapozeral, že som sa dokonca modlil, aby to ešte neskončilo. A konečne nejaká romantika, ktorá sa dala pozerať! Emily je...celý film som hľadal slovo, ktoré by ju vyjadrilo, ale bohužiaľ, nenašiel som ho. Kombinácia príťažlivosti so ženskosťou, ktorú majú chlapci tak radi a určite aj prirodzenosti. Samozrejme, výborný Damon a aj hudba Newmana. Trošilinku vypointovať záver, ale kvôli pútavosti filmu som aj ten ochotný odpustiť. Klobúk dolu!

Krvavý diamant (2006)

Stávka na istotu. Zwick si vybral dobrú tému, ktorú ťažko mohol pokaziť pri dodržaní línií a obvyklých postupov. Nahráva mu herecké obsadenie, ktoré hrá ako o život, najmä Hounsou, Leo je však takisto veľmi dobrý, trochu mi vadila zbytočná Connelly (to každá žena v inej krajine musí byť novinárka?). Zaujímavý príbeh dotvorený pekným prostredím. Opäť mi však vadila nesmrteľnosť hlavného hrdinu, i keď sú akčné scény fajn, ale ako Leo uteká po celom tábore po strede a všade naokolo vybuchujú bomby a strieľa sa ako o život, to je trochu moc. Trochu zamrzí, že Krvavý diamand vo mne nezanechal väčšie emócie (ako napr. Hotel Rwanda).

Vítězové a poražení (1999)

To, čo nedobieha zápletka, dobehne vizuálna stránka. Tá je v Any given sunday skvelá. Kamera, strih, tempo, to všetko vás prinúti sedieť počas celej stopáže (vôbec nie prepálenej) ako prikovaných. Páčilo sa mi to aj príbehovo, každá postava mala niečo do seba ("prestarnutý" tréner, chalanisko, ktorý sa stal z ničoho hviezdou, quarterback, ktorý kvôli zraneniam nechce hrať, ďalší kvôli peniazom chce aspoň na jeden zápas ísť hore, doktor, ktorý zamlčiava zranenia...) a každej som rozumel a veril. Parádny film, ktorý by bol bez Olivera Stona asi len ľahko nadpriemerným

Kopačky (2008)

Asi som mal smolu, že som kopačky pozeral na svadobnej ceste, kde som bol prekŕmený romantickými komédiami. Tým pádom mi Kopačky zapadli do šablóny, kde sa originalita hľadá fakt ťažko. A nenašiel som ju ani tu. Žena ma ale odhalila, že tieto filmy sťahujem kvôli pekným herečkám. Človek chce stiahnuť niečo pre ňu a ešte je aj zlý :) BTW. Mila krááásna ako obrázok a Havaj rovnako

Mise (1986)

Zdieľam nadšenie z videného. Krásny príbeh zasadený do ešte krajšej prírody, uveriteľný a emocionálne veľmi silný. Dokonalá súhra hlavných predstaviteľov, v záverečnej scéne im to ide aj bez slov a divák je dojatý. Keď sa k tomu pripočíta dokonalá hudba majstra Morriconeho (najmä zvuk píšťalky a k tomu pridaný chór - balzam na dušu, ktorý som si po filme dobrú pol hodinu púšťal), výsledok je skvelý filmový kúsok. Trochu ma mrzí, že som film pozeral rozdrobene, na viac krát, sľubujem ešte jedno pozretie a piata * určite príde

Nějak se to komplikuje (2009)

Celkom milé prekvapenie. Uveriteľné, aj vďaka hercom, nebolo to príliš klišoidné, dalo sa to jednoducho pozerať a prekvapujúco aj vydržať do konca. Je to síce pre staršiu generáciu, ale aj mladí si tam nájdu svoje. A rovnako aj neamerický koniec je dobrý, oceňujem. Nevtieravé, nenútené, ako väčšina romantických komédií, netlačí na pílu

Amorův úlet (2006)

Tak toto nie. Ja sa nechám ukecať asi na každú blbosť. Kto by to bol povedal, keď tam hrá Isla Fisher? Bohužiaľ, som sklamaný, trapošín tu bolo požehnane, vedľajšie postavy nudili a niekedy som sa sám hanbil za všetky tie pokusy o fóry. Škoda je to, že ústredný pár by tu bol aj celkom v pohode...Asi to chce trochu oddych od romantických komédií

Hlavně nezávazně (2011)

Príbeh nič moc, fakt by mohlo prísť už niečo originálne, keby aspoň záver...Ale smeruje to tam, kde si myslia všetci a čuduj sa svete, tak sa to aj skončí. Herci to trochu zachraňujú, dokonca som uvažoval o troch *, ale v porovnaní s láska a iné závislosti je to slabšie. Je týždeň po tom, ako som to pozeral a pamätám si, že tam len sexovali, čo je dosť málo, zato láska a iné závislosti mi ostalo v hlave dlhšie a chémia medzi hercami a tým pádom aj sexuálne scény, na ktorých je film postavený, boli oveľa lepšie

Zelený sršeň (2011)

Tento film má gule! Veta, ktorá ho vystihuje. Šialená jazda po vzore Kick Ass a S.Pilgrima pokračuje v popkultúrnom filme. A ja musím priznať, že sa mi to páči. Vizuálne super, hlavná dvojka je zohratá a hlášok je tu takisto dosť. Cameron tentoraz nevýrazná, ale tak bola napísaná jej postava. Bloodnofsky výborný, ten je odrazom toho, čo chce byť film: chvíľu vážny, chvíľu parodujúci, chvíľu akčne šialený

Kokain (2001)

Lahôdka, nenudil som sa ani chvíľu. Ak to takto aj v skutočnosti bolo, tak potom klobúk dolu. Dobre zahrané, zrežírované, trošku mi vadili skoky v scenári a dosť postáv, mal som občas z toho guláš, ale filmový zážitok mi to neskazilo. Jeden z najlepších filmov o drogách, výpoveď z pohľadu samotného dealera, hrozne ľudské. A určite najlepší film, čo som videl na svadobnej ceste, i keď si človek pozrie tie ostatné (moje nedávne hodnotenia), tak konkurencia nebola až taká veľká :)