• Krátkometrážní

Dobré srdce (2009)

Syrový film promíchaný se špetkou romantiky klade důraz na kontrasty lidských vlastností a daří se mu to. Celková výstavba je trochu nečekaně utnuta a film se přeměňuje do jiné roviny, stejně jako charakter Jacquese. Výborní herci. *** Ve zkratce: Je důležité mít srdce na správném místě.

Z vany ven (2009) (hudební videoklip)

Formu tohoto klipu jsem nepobral. Ze začátku to vypadá zajímavě, ale rozdělení obrazu na dvě půlky film kompozičně rozbije a nenašel jsem v tom žádný formální prvek, který by sloužil rytmu hudby. *** Ve zkratce: Umělec a druhá půlka.

Malá pražská víla (2009) (studentský film)

Film balancuje mezi fantazijní hravostí a syrovou realitou. Tyto protipóly však dostatečně nesplynuly ani nevytvořily kontrasty, které by jej povýšily na něco víc než slušně odvyprávěný a srozumitelný příběh. *** Ve zkratce: Zaslepenému muži může pomoci jedině víla.

Na fonus (2011) (amatérský film)

Zajímavý experiment s formou, který však sráží nevhodně nastřižené záběry a nevěrohodná práce s filmovým časem. *** Ve zkratce: Na fonus či na zákusek. (Rosana: Speciální kritéria pro amatérské filmy neuplatňuji.)

Muž s modrým Gordini (2009)

Velmi pěkně vystavěný děj, s jistým obsahovým přesahem. Ale něco málo mi tam chybělo. *** Ve zkratce: V oranžovém pekle modrým rytířem je Gordini.

Horn Dog (2009)

Dobře vyvážená gagová animace. Místy méně nápadité. *** Ve zkratce: Pejsek se zamiloval do blondýny a snaží se jí vyznat lásku. Až život jeho je na vlásku.

Zaměstnání (2008)

Pěkný nápad se slušnou pointou, který však mohl být využit o něco lépe. *** Ve zkratce: Lidé zastávají funkce věcí. A měkoučká rohožka.

Nauka o snech (2006)

Krásně hravý film. Sice to z diváka neždíme příliš emocí, ale dává to prostor představivosti. Městečko z ruliček a lepenky je tak úchvatné, že by si skoro zasloužilo vlastní film. Mezi sny a realitou se odehrává hlavní dějová linka, která vše drží pohromadě a ačkoliv není možné se přes všechny ty fantazie na ní plně soustředit, nakonec vyústí v krásný fantaskní konec, ve kterém se symbolicky zrcadlí spousta nápadů z předešlého děje. *** Ve zkratce: Sny jsou lepší než realita, ale realitu nelze opomíjet.

One Day... (2001)

Tohle už je za hranicí dobrého vkusu. Nebo alespoň mého chápání. *** Ve zkratce: O hovně.

La Lettre (1998)

Perfektní hra s divákovými představami. Akorát jsem si až skoro do konce myslel, že Stéphane je dívka. Zatracené dlouhé vlasy :) *** Ve zkratce: Dopis. Frenched her? Představa o padající Eiffelovce.