Galaxy Quest (1999)

Je to v podstatě lehký nadprůměr v rodinných komediích. Hvězdu navíc dávám především za příjemné herecké uskupení a za originální námět.

Fotři jsou lotři (2010)

Já jsem se bavil :-). Narozdíl od ostatních zde mi přišlo, že scénáristé pořád úspěšně z Fotrů vytahují co to jenom jde a pořád to nuda není. Bohužel je to jeden z těch slabších kousků této série, ale i tak se tu pár dobrých fórů najde.

Ulice (2005) (seriál)

První týden vysílání se to dalo. Pak už ne.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Taková blbůstka, ve které exceluje především Neil Patrick Harris. Co mě nejvíce těší je, že zde byl využit i jeho hudební talent. Po stránce technické se nedostavují žádné zázraky, ale ty snad ani nikdo neočekává. Naopak jsem rád za každé dílko, kde se N. P. Harris byť jen mihne, takže jen tak dál. Co se týče hudby, tak zde není asi žádná píseň, která by se mi vryla do paměti, nicméně jsem se u některých textů docela nasmál. Jsem zvědav na slíbené pokračování tohoto "mini seriálu".

Márnice (2005) odpad!

Ačkoliv jsem film viděl asi tak před třemi roky, pořád to tak nějak nechápu. Jak může někdo jako je Tobe Hooper v dnešní době vytvořit něco tak pekelného, že se na to v podstatě nedá dívat? Nesympatičtí herci, příšerné masky, nulová atmosféra, nízkorozpočtové efekty a tak dále... Doufám, že se mu nepodaří zdevastovat chystaný From a Buick 8 vycházející z knižní předlohy Stephena Kinga.

Americký gangster (2007)

Film výborně zvládnutý po všech stránkách. Skvělé výkony podal můj oblíbený Denzel Washington i můj méně oblíbený Russell Crow. Co nejvíce potěší je samozřejmě návrat ke gangsterskému námětu.

Arthur (2011)

Další z těch povedenějších amerických komedií, tedy spíše rodinných komedií. Samozřejmě by se dalo z námětu vydolovat mnohem a mnohem víc. Také by filmu neuškodila kratší stopáž, ale že bych se u něj vyloženě koukal na hodinky, tak to vůbec ne. Nečekejte nic převratného a užijete si to.

Věc (1982)

Horor s výborným scénářem, výborným Kurtem Russellem v hlavní roli a samozřejmě výborným dobovým zpracováním. S monstry si tvůrci v tehdejší době pěkně vyhráli a dokáží s klidem děsit ještě dnešního diváka. Pro fandy hororu určitě jeden z filmů, které musí vidět.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Ano, jedná se o první díl. Ano, je to klasika. Ano, má to miliony fanoušků. Pro mě bohužel nejslabší článek z celé série. Kdybych to viděl v '77, tak bych hovořil jinak, ale bohužel. Z mého pohledu kdy jsem viděl všechny díly série od prvního do posledního, se v kontrastu s nimi jedná o to nejslabší.