Admirál Canaris: Život pro Německo (1954)

pokud vynechám historické hledisko a budu brát film jen jako válečné špionážní drama tak se jedná o podařený snímek, který ukazuje precizní práci německého abwehru,

Hanebný pancharti (2009)

Nejlepší film Tarantina, vždy mi na jeho filmech něco vadilo, nikdy mi jeho styl uplně neseděl, ale tohle je prostě pecka, vždyť v jakém filmu uvidíte rozstříleného Adolfa? A scéna kdy si H.P. hrají na italské umělce je přímo smrtelná brečel jsem smíchy, film i přes docela dlouhou stopáž ani na sekundu nenudí, jeden z nej filmů které jsem v poslední době viděl

Děti noci (2008)

hodně ponurej, a depresivní film, dobré herecké výkony ústřední dvojice, ale znovu si tento snímek asi nepustím, i

Žeňa, Ženěčka a 'Kaťuša' (1967)

Na obalu DVD je napsáno- film byl po dlouhé roky uložen v trezoru .......... atd. tenhle film tam měl zůstat ale uplně z jiných důvodu než jsou ty politické, větší pitomost jsem už dlouho neviděl,

Gung Ho!: Ofenzíva v Pacifiku (1943)

zbytečně dlouhý úvod, naprosto zbytečné scény, čekal jsem že vše zachrání vylodění a násladná bojavá akce, ale přišlo další zklamání, hodně nudné a místy až trapné bojové scény, film mě absolutně nevtáhnul do děje , je to prostě ten film, kdy je vám sbsolutně jedno, že zemře nějaká postava, film který nevyvolá žádné emoce,

Sklapni a zastřel mě (2005)

Výborný Karel Roden, dobré i když krátké scény má Matěj Ruppert, a zajímavá je postava zabijáka Karloviče a jeho pejska, plus pár vtipných scén, ale to je bohužel vše, čekal jsem mnohem víc, takže zklamání

Hitlerova SS: Portrét zla (1985) (TV film)

až na malé historické nepřesnosti,velice dobře natočený film, který vás provede během 140 min. téměř celou válkou, a to je asi jediné co musím filmu vytknout, přirovnal bych ho k rychlému občerstvení, splní to co očekáváte za velmi krátkou dobu, ale něco málo tam prostě schází, škoda že film nebyl rozdělěln na dvě či tři epozody,. Ani samotný příběh neurazí, a v poslední řadě musím ocenit výběr herců kdy v některých případech jsem měl pocit že se dívám na skutečné postavy a ne na herce

Poslední dny Sophie Schollové (2005)

Skvělá Julii Jentsch, zajímavá role Loner, jeho vyzáž a to jak běhal na zavolání, takovej německej ovčák..... Akorát samotné vyšetřovní, nějak nemohu uvěřit, takovému zacházení, samotnej soud to už je pak něco jiného.

Masakr v Římě (1973)

Film zachrání až jeho závěrečná část, kterou je sepsání seznamu lidí kteří, budou popraveni a hodně drsný je samotný závěr, kdy dojde k vykonávání poprav.

Psi, chcete žít věčně? aneb Peklo u Stalingradu (1959)

V tomhle filmu mi bylo líto i nacistů, ..... Výborně jsou zde použity autentické záběry, které dobře doplňuií drsný příběh. Několik hodně silných a emotivních scén např. když němci hledají v provizorní nemocnici boje schopné vojáky. Jediné co vytknu tomuto filmu jsou scény s A. Hitlerem, kteréj jsou hodně odfláknuté,